Premier liga, 20. kolo, 26.12.2017, 13:30 h
Tottenham 5:2 Southampton
Southampton

Golijada na Wembleyju: Rekorder Kane hat-trickom donio pobjedu Tottenhamu

Sportnet • utorak, 26.12.2017.

U fantastičnoj pobjedi nad Southamptonom 5:2, posebno inspiriran bio je Harry Kane koji je danas srušio rekord Alana Shearera s čak 38 golova postignutih u jednoj kalendarskoj godini...

PIŠE: Jan Šneler

Popularni Boxing Day otvorili su Tottenham i Southampton i nisu nimalo razočarali sve ljubitelje engleske Premierlige. Krenulo je furiozno te su već u prvih nekoliko minuta, domaći nogometaši imali odlične prilike. Prvo je Kane u šestoj minuti zamalo bio neprecizan, da bi u osmoj minuti Eriksen postigao zgoditak, međutim sudac je ipak pokazao kako je danski nogometaš bio u zaleđu.

Ipak, nije se trebalo dugo čekati na prvi gol. U 22. minuti Eriksen je ubacio, a Kane bez većih problema glavom poentirao. Upravo ovim pogotkom, Kane je srušio rekord Alana Shearera po broju golova postignutih u engleskom prvenstvu u kalendarskoj godini. Southampton je bio podređeniji u prvom dijelu no imali su i gosti svojih prilika. Pokušavali su Boufal i Redmond međutim njihovi udarci ipak nisu pronalazili put do mreže.

Pred sam kraj poluvremena, u 39. minuti, lijepu akciju odigrao je Son i oštro ubacio u šesnaesterac gdje ponovno potpuno neometan Kane zabija svoj drugi pogodak za vodstvo Spursa 2:0. Na poluvrijeme se otišlo ovim rezultatom mada je bilo jasno kako obje momčadi igraju lijepi i brzi nogomet te da će golova svakako biti i u drugom dijelu.

Embed from Getty Images

Već na samom početku drugog dijela, Long i Lemina su imali lijepe prilike za izjednačenje, međutim Lloris je bio siguran i otklonio svaku opasnost. Kao što to obično biva u nogometu, domaći su iskoristili promašene šanse gostiju te vrlo brzo podignuli vodstvo za još dva gola.

Prvo je u 49. minuti Dele Alli lijepim udarcem postavio 3:0. da bi u kolaboraciji Allija i Sona, Južnokorejac postigao četvrti pogodak u 51. minuti. Apsolutno torpediran je u tim trenucima bio Southampton, mada realno po prikazanoj igri nisu zaslužili biti toliko golova u zaostatku.

Nagrada za trud došla je u 64. minuti kada je iznimno jakim udarcem Boufal pogodio donji kut Llorisovog gola i time smanjio zaostatak Southamptona. Bez obzira na odličnu igru svih igrača Tottenhama, ipak je ovo bio dan Harryja Kanea koji svojim trećim pogotkom u 67. minuti postavlja 5:1. Alli je uposlio Kanea, koji u trku prekrasnim lobom vara vratara Fostera te postiže svoj 18. pogodak ove sezone u Premierligi.

Do kraja susreta obje ekipe su imale svoje prigode. U par navrata igrači Tottenhama su odlično istrčali kontre, međutim nedostajao je završni udarac. Ipak, u 82. minuti Tadić je postigao drugi pogodak za goste i postavio konačni rezultat. Lloris je nakratko izbio loptu nakon kornera te ona dolazi do Tadića. Srpsko krilo isprve puca te vrlo nezgodnu loptu prilično nespretno izbija Lloris i ona ulazi u mrežu.