Cedevita lakoćom do pobjede u gradskom derbiju

Petar Jenjić • subota, 06.01.2018.

Košarkaši Cedevite nisu imali prevelikih problema protiv Cibone u susretu 15. kola ABA lige. Vitamini su na domaćem parketu bili bolji od gradskog rivala rezultatom 91:68 i tako mu nanijeli deveti poraz u sezoni...

Nakon tijesnog poraza u produžetku u prvom dijelu sezone, košarkaši Cedevite osvetili su se Ciboni u susretu 15. kola regionalne ABA lige. U prilično jednosmjernoj utakmici Vitamini su slavili rezultatom 91:68 čime su stigli do 12. pobjede u sezoni.

Tek je prva četvrtina bila kudikamo izjednačena i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku. Cibona je vodila većim dijelom vremena, a domaćin je u samoj završnici uspio doći do poravnanja (22:22).

Na dobru završnicu prve četvrtine Cedevita se nadovezala na početku druge kada je napravila seriju 12:0 i došla do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (34:22). Uspijevali su gosti još u nekoliko navrata doći na jednoznamenkast zaostatak u prvom poluvremenu, no Vitamini su na odmor otišli s 15 koševa viška (50:35).

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše promjena po pitanju zaostatka. Domaćin je u nekoliko navrata imao i velikih 23 razlike, a do kraja susreta dvoznamenkastu prednost nije ispuštao.

Cedevitu je do pobjede predvodio Roko Ukić s 15 koševa, dok su po 14 koševa dodali Kevin Murphy i Demetris Nichols. Najbolji su kod Cibone s po 15 poena bili Ivan Novačić i Luka Žorić, dok je Branislav Ratkovica dodao 12 koševa.