Dario Dodić • nedjelja, 07.01.2018.

U prvoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici nogometaši Real Madrida imali su vodstvo zahvaljujući dvama brzim golovima Garetha Balea, no uporna Celta je na Balaidosu uspjela dohvatiti zasluženi bod, a propustila je realizirati i najstrožu kaznu...

Golova ne nedostaje kad igraju Celta i Real Madrid na Balaidosu, ništa drugačije nije bilo niti večeras. Real se nadao pobjedi u prvom prvenstvenom kolu ove godine, pobjedi koja bi prvacima dala nadu da možda mogu ostati u utrci za naslov, ali Celta je po prikazanom zaslužila bod, koji joj je u završnici susreta osigurao Maxi Gomez.

U otvorenoj utakmici u kojoj su obje momčadi više pažnje pridavale napadima povela je Celta. Nakon pola sata igre kontru je povukao Iago Aspas, proslijedio je loptu do Wassa, koji krasno s ruba kaznenog prostora prebacuje Navasa i dovodi Celtu u vodstvo.

Nije mogao ljepše i ekspresnije uzvratiti Real, tri minute kasnije Kroos gura u šansu brzonogog Garetha Balea, koji pogađa za 1:1. Bio je to 200. gol Reala u La Ligi otkako je momčad preuzeo Zinedine Zidane.

Samo dvije minute Celta i Real bili su u egalu, Isco potvrđuje da je najbolji asistent Kraljevskog kluba, pogađa Balea za 2:1 Reala. Bale je potvrdio odličnu formu, u posljednjih 13 nastupa za španjolskog prvaka Velšanin je sudjelova kod 11 golova.

Nije se predavala Celta, raspoloženi domaći nogometaši nizali su napade, a idealnu prigodu za izjednačenje dobili su 20-ak minuta prije kraja susreta, kada je Navas u kaznenom prostoru srušio Aspasa. Sudac Latre pokazao je na bijelu točku, jedanaesterac je u pogodak pokušao pretvoriti Aspas, ali Navas je pročitao njegovu namjeru i sačuvao prednost Madriđana. Izašao je s crte prije nego je Aspas pucao, ali nisu se bunili ni Aspas ni drugi igrači Celte, a nije se oglasio niti Latre.

Što nije uspjelo Aspasu uspjelo je Maxiju Gomezu desetak minuta kasnije, bila je to lijepa akcija Celte u tri poteza, s desne je strane ubacio Wass, Gomez neometan glavom zabija za konačnih 2:2. Zanimljivo je da je Gomez jedini igrač koji je ove sezone u prvenstvu zabio i Realu i Barceloni.

Imao je Lucas Vazuez, koji je u igru ušao umjesto Luke Modrića u 76. minuti, priliku donijeti pobjedu gostima. Malo iskosa s desne strane našao se u velikoj šansi, pucao je silovito, ali previše u sredinu, obranio je njegov pokušaj Blanco i donio zasluženi bod Celti.

Mateo Kovačić u dresu Reala odigrao je tek 15-ak minuta, u igru je ušao umjesto Isca u 77. minuti.