Cedevita uz dosta muke izvukla pobjedu protiv Mege

Branimir Korać • subota, 20.01.2018.

Košarkaši Cedevite upisali su pobjedu u 17. kolu ABA lige protiv Mege 75:73. Sam rezultat dovoljno govori koliko su se igrači Cedevite namučili kako bi slomili otpor dobrih gostiju...

Do posljednjih trenutaka Cedevita je opasno živjela, mučila se i pokušavala doći do pobjede protiv Mege. Uspjela je slaviti, ali ne toliko uvjerljivom igrom koliko sretnijom završnicom susreta.

Mega je stvarala dosta problema domaćinu, imala i vodstvo od deset razlike tijekom treće dionice, a tek u posljednjih pre minuta Cedevita je uspjela preuzeti stvari u svoje ruke. U završnici susreta gosti su imali i napad za produžetak, ali pokušaj Aleksandra Lazića nije ušao.

Negdje do polovice druge četvrtine Cedevita je uglavnom bila u vodstvu, ali serijom 12:2 Mega je stigla do prednosti 33:28, ali ponajviše zaslugom Nicholsa, domaćin je otišao na odmor s poravnatih 33:33.

U trećoj dionici Mega je krenula serijom 7:0 i konstantno održavala vodstvo. Najveću prednost imala je u 28. minuti kada je ubačajem Jaramaza s linije slobodnih bacanja povela 55:45.

U zadnjih deset minuta Cedevita se počela buditi, a najbolje razdoblje igre imala je u finišu susreta kada je serijom 8:0 povela 74:68. Međutim nije uspjela mirno dovršiti posao, Mega se vratila i u završnici imala taj napad koji nije realiziran.

Kod Cedevite istaknuli su se Džanan Musa s 14 poena i Demetris Nichols s 13 poena i šest skokova. Kod Mege Goga Bitadze ubacio je 23 poena uz šest skokova, a Stefan Fundić 11 poena uz sedam skokova.