Euro 2018., skupina 1, 4. kolo, 22.01.2018, 18:15 h
Srbija 30:39 Francuska
Francuska

Francuska s pola snage pregazila Srbiju i otvorila vrata polufinala

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.01.2018.

Francuska se prošetala do pobjede u susretu protiv Srbije. Slavila je s pola snage 39:30, odradila rastrčavanje, odmorila dio igrača, ali je i ozljedu pokupio prvi vratar Vincent Gerard...

Uoči raspleta u skupini i dvoboja protiv Hrvatske u posljednjem kolu, Francuska je morala odraditi zadatak protiv Srbije. Kao što se i pretpostavljalo, prejaki Francuzi imali su lagan posao u susretu u kojem su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu. U nastavku susreta samo su odrađivali posao, nije tu više bilo niti posebne čvrstine u obrani, ona nije bila niti potrebna i završilo je s uvjerljivih 39:30.

Dvojica igrača prerano su završili s nastupom. prvo je Srbija osakaćena izravnim crvenim kartonom za Mijajla Marsenića koji je već u prvih pet minuta morao napustiti parket, a bez svog prvog pivota nije imala baš nikakve šanse. Sve je palo na leđa Bojana Beljanskog koji je doduše korektno odradio ostalih 55 minuta. Manje od 20 minuta na golu je na drugoj strani bio Vincent Gerard, no primio je neugodan udarac u ruku, ozlijedio palac i nije mogao ostati na golu.

Srbija se dobro držala u prvih 15 minuta, čak je i vodila 6:4 i 7:6, međutim za samo dvije minute Francuska je napravila seriju 4:0 uz dva gola Remilija i pobjegla na 10:7.

Uslijedila je još jedna serija 5:0 u kojoj su braća Karabatić zabila tri gola i tu je Francuska potpuno pobjegla na 17:10 te je ostatak posla bila formalnost.

Na odmoru je bilo 19:12 za Francuze, u nastavku susreta dodatno su povećali prednost, imali i 11 razlike te mirno priveli dvoboj kraju. Slavili su s vrlo uvjerljivih 39:30 uz impresivan i razigran nastup.

Najbolji kod Francuske bili su s po sedam golova Luka Karabatić i Raphael Caucheteux, a kod Srbije Nemanja Zelenović zabio je sedam, a Petar Nenadić dodao je šest golova.