Škrljevo do pobjede nad Šibenikom, Zabok uvjerljiv protiv Brokera

Petar Jenjić • subota, 03.02.2018.

Odigrane su dvije utakmice 15. kola HT Premijer lige u kojima su do pobjeda stigle domaće momčadi. Škrljevo je u vrlo zanimljivoj utakmici slavilo protiv Šibenika sa 86:80, dok je Zabok bio uvjerljiviji protiv Vrijednosnica Osijek, pobijedio je rezultatom 94:76...

Do devete pobjede u sezoni stigli su košarkaši Škrljeva koji su na domaćem terenu bili bolji od Šibenika rezultatom 86:80 i tako mu nanijeli treći poraz u sezoni. Domaćin je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta i zasluženo stigao do slavlja.

Škrljevo je odigralo nešto bolje prvo poluvrijeme i gotovo svih 20 minuta bilo u vodstvu, iako nijednom nije imalo više od šest poena viška. Šibenik je konstantno držao priključak, a poluvrijeme je zaključeno neriješenim rezultatom (44:44).

Nastavak susreta ponudio je sličnu utakmicu, sve do polovice posljednje četvrtine kada Škrljevo radi seriju 9:0 i dolazi do prednosti 78:69. Do kraja susreta gostujuća momčad uspjela je doći na minus tri (81:78), imala i napad za poravnanje, no domaćin je izdržao i upisao pobjedu.

Domaćina je do pobjede predvodio Davor Konjević s 26 poena i osam skokova, dok je Siniša Štemberger dodao 17 koševa i sedam asistencija. Najbolji su kod Šibenika s po 18 poena bili Luka Pandurić (šest asistencija, pet ukradenih lopti) i Filip Bundović (šest skokova).

Drugu pobjedu u posljednje tri utakmice, a sedmu ukupno, upisao je Zabok koji je kod kuće slavio protiv Vrijednosnica Osijek sa 94:76, čime je nanio Brokerima deseti ovosezonski poraz.

Kao što to sugerira i rezultat, Zabok je zasluženo slavio. Nijednom tijekom utakmice nije se našao u zaostatku, a kako su minute odmicale, prednost domaćina sve je više i više rasla.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Ivan Vučić s 20 poena, dok su po 17 koševa dodali Antonio Jordano i Borna Kapusta (šest skokova, pet asistencija). Brokere je predvodio Jimmie Taylor s 22 koša, Aljoša Šarac dodao je 14 poena.