Levante
Levante 2:2 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 03.02.2018.

Real Madrid igra sezonu za zaborav, a ona bi tek mogla dobiti katastrofalne razmjere ako ne uspije eliminirati PSG iz Lige prvaka. Što se tiče španjolskog prvenstva, tu je Real odavno predao titulu, a novim kiksom, ovaj put u gostima kod slabog Levantea, samo je potvrdio koliko ove sezone ima slabosti. Skromni Levante izvukao je remi 2:2...

Je li uopće više iznenađenje kada Real Madrid kiksa pa makar i protiv Levantea? Ove sezone naučili smo da je Real sposoban prosipati bodove na sve strane, naravno, neočekivano je ostao bez pobjede u Valenciji, ali nakon svih ovosezonskih nastupa i rezultata, ne možemo pričati o nekom čudu.

Madriđane su u očaj bacili Emmanuel Boateng koji je postigao svoj prvi gol u dresu Levantea te debitant Giampaolo Pazzini koji je prije nekoliko dana došao iz Verone.

Koliko su gosti bez samopouzdanja pokazuje i sama završnica susreta. Naime Real je poveo u 81. minuti, ali odmah nakon toga povukao se, Levante ga je pritisnuo, u momčad se uvukla nepotrebna nervoza i sve je rezultiralo poravnanjem. Sve viđeno večeras, ali i u proteklim utakmicama, ne nudi nimalo ohrabrenja uoči Realovih utakmica sezone protiv PSG-a.

Susret je počeo dobro za Real koji je poveo već u 11. minuti pogotkom Sergija Ramosa nakon što je iz kornera ubacio Toni Kroos. Ramos je lijepo ispratio ubačaj i glavom poslao loptu u mrežu.

Držao je Real to vodstvo do završnice prvog dijela kada je domaćin stigao do poravnanja preko Boatenga nakon što je Keylor Navas obranio pokušaj Luisa Moralesa u situaciji jedan na jedan, lopta se odbila na vrh kaznenog prostora gdje je bio Boateng i prizemnim udarcem zabio za 1:1.

U drugom dijelu Real je uglavnom napadao i tražio novi pogodak, a do njega je došao tek u 81. minuti. Isco je bio strijelac nakon proigravanja Benzeme i činilo se da će Real ipak izboriti tešku pobjedu.

No onda se povukao, prepustio loptu Levanteu i kazna je stigla u 89. minuti. Pazzini je debi okrunio pogotkom na dodavanje Jasona, došao je sam pred Navasa i zabio 2:2.

U završnici su Madriđani probali doći do pogotka, ali nisu uspjeli iako je Luka Modrić propustio dvije prilike. Inače, Modrić je odradio cijelu utakmicu i bio među zapaženijim igračima gostiju.