Dario Dodić • nedjelja, 04.02.2018.

Odigrano je još pet nedjeljnih susreta 23. kola talijanske Serie A. Nogometaši Juventusa na domaćem su se travnjaku poigrali sa Sassuolom, Milan je u gostima kod Udinesea osvojio bod, dok je Milan Badelj upisao asistenciju za drugi gol Fiorentine, gol koji je Violama donio pobjedu...

Iako opterećen ozljedama, aktualni prvak Italije, Juventus, poigrao se na svom travnjaku sa Sassuolom i upisao više nego uvjerljivu pobjedu. Momčad Maxa Allegrija slavila je s čak 7:0, uz hat-trick Gonzala Higuaina.

U devetoj je minuti počela golijada, Alex Sandro dovodi u vodstvo Juve. Uslijedila su dva pogotka Khedire te jedan Pjanića, Juventus je na odmor otišao s visokih 4:0. Prvi put ove sezone prvak Italije je postigao više od dva pogotka u prvih 45 minuta.

U nastavku se probudio i Higuain, Argentinac je u razmaku od samo 20 minuta, od 63. do 83., postigao tri gola, dva na asistenciju Bernardeschija. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta.

Do pobjede je na gostovanju kod Bologne stigla Fiorentina, koja je nakon dva bolna poraza upisala pobjedu. Prva je to pobjeda Viola u 2018. godini, slavila je momčad iz Firence s 2:1.

Poveli su gosti u završnici prvog dijela, nakon kornera s lijeve strane nesretni vratar Mirante šalje loptu u vlastitu mrežu. Uzvratila je Bologna pogotkom Pulgara u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena.

Pobjedu gostima donosi Chiesa 20 minuta prije kraja. Lijepom ga je okomitom loptom uposlio Milan Badelj, Chiesa se kao od šale rješava dvojice braniča i pogađa za konačnih 1:2.

Badelj je u dresu Viola odigrao svih 90 minuta.

Milan je u gostima kod Udinesea dugo imao vodstvo, ali se na kraju morao zadovoljiti tek bodom. Krasnim golom Susa iz devete minute Rossoneri su poveli - u okretu se riješio braniča i odapeo s 30-ak metara te poentirao od grede.

U nastavku je posao momčadi Gennara Gattusa otežao Calabria, zaradivši drugi žuti karton u 68. minuti. Pritisak Udinesea isplatio se desetak minuta kasnije, ubačaj Lasagne s desne strane odbio se od Bonuccija, zatim i od Donnarumme i završio u Milanovoj mreži. Pogodak se vodi kao autogol Milanovog vratara.

Nikola Kalinić odigrao je posljednjih 20 minuta za Milan, kao i Andrija Balić za Udinese.