Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0 Valencia
Valencia

Sportnet • nedjelja, 04.02.2018.

Atletico Madrid na svojoj je „Vandi Metropolitano“ s 1:0 slavio protiv Valencije, a pobjednički je pogodak fenomenalnim udarcem u 59. minuti postigao Angel Correa...

PIŠE: STIPE DEDIĆ

„Atleti“ je s ovih 1:0 iskoristio kiks Barcelone i vodećoj se momčadi lige približio na devet bodova zaostatka, te ostaje jedina momčad Primere koja bez fige u džepu može reći kako i dalje vjeruje u osvajanje naslova prvaka Španjolske.

Valenciji je ovo bio treći ligaški poraz u nizu. Nakon Las Palmasa i Reala, večeras je bodove „šišmišima“ uzeo i Atletico, no ruku na srce, domaćin je pobjede došao potpuno zasluženo.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Na vratima gostiju briljirao je Brazilac Neto koji je u nekoliko navrata odličnim obranama spašavao svoju momčad. S druge strane, Valencia nije uspjela uputiti niti jedan udarac u okvir vrata Jana Oblaka.

Iako se na pogodak trebalo čekati gotovo 59 minuta, Correa se pobrinuo da nam se svaka sekunda čekanja višestruko isplati. Sjajnim udarcem s dvadesetak metara Argentinac je probio prvi kut vratara Valencije, no teško da se Netu u ovoj situaciji išta moglo prigovoriti.

Momčad Diega Simeonea jedina je od šest najbolje plasiranih momčadi lige u 22. kolu ostvarila pobjedu i trenutačno je u svojevrsnom „limbu“ na drugom mjestu Primere, devet bodova iza Barcelone, odnosno devet bodova ispred trećeplasirane Valencije.