La Liga, 23. kolo, 10.02.2018, 13:00 h
Villarreal
Villarreal 1:2 Deportivo Alaves

Sportnet • subota, 10.02.2018.

Odličnu utakmicu odigrali su Villarreal i Alaves. Gosti su iskoristili propuste u obrani Villarreala i slavili s 2:1, no moglo je u konačnici završiti i podjelom bodova.

PIŠE: Stipe Dedić

Alaves je tako nakon očajnog prvog dijela sezone spojio dvije pobjede, te sada drži relativno dobru 16. poziciju na ljestvici, dok je Villarreal propustio preskočiti Real iz Madrida i zasjesti na četvrto mjesto Primere.

Villarreal je u prvom poluvremenu imao ogromnu prednost u posjedu lopte, no nije uspio uputiti niti jedan udarac u okvir gola Alavesa, a onda su gosti u 40. minuti iskoristili dekoncentraciju u obrani Villarreala i pogotkom Rodriga Elyja došli do prednosti. Ely se lijepo snašao i glavom u mrežu prebacio loptu koju je na peterac vratio Alfonso. Pogodak za goste nije mogao doći u boljem trenutku. Upravo pred odlazak na odmor torpedirali su „žutu podmornicu“ i natjerali njihovog trenera Javiera Revillu mora u potpunosti mijenjati plan igre za nastavak.

Drugi je dio utakmice donio isti odnos snaga na terenu. Villarreal je napadao, a Alaves mirno čekao priliku da još jednom uhvati domaćina na spavanju. Svoju priliku Alaves je dočekao u 71. minuti, odnosno teško da bismo za fenomenalnu kontru koju su gosti izveli mogli reći da je dočekana, jer im domaćin u toj situaciji nije ništa poklonio. U nekoliko su poteza igrači Alavesa izigrali obranu Villarreala, a sjajnu je akciju golom završio Ibai koji je s klupe ušao samo dvije minute ranije.

Ludnica na „El Madrigalu“ nastavila se u 77. minuti kada je Carlos Bacca smanjio na 1:2. Kolumbijac je prsima primio odbijenu loptu, a onda ju pospremio iza leđa vratara gostiju. Mogao je domaćin do kraja i do boda, no udarac Enesa Unala odsjeo je na gredi.

Alaves je tako u tjedan dana skinuo dva velika skalpa. Nakon Celte, srušili su danas i Villarreal i pobjegli na sedam bodova od zone ispadanja. Zanimljivo obje je utakmice Alaves dobio istim rezultatom, s 2:1, dok je Villarreal upisao drugi poraz zaredom i propustio priliku ozbiljnije se uključiti u borbu za Ligu prvaka. I on je obje utakmice izgubio rezultatom 2:1.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...