Dario Dodić • nedjelja, 11.02.2018.

Nogometaši Intera su nakon osam kola bez pobjede na jedvite jade svladali Bolognu na San Siru. Nije Inter impresionirao, ali je napokon osvojio sva tri boda uz asistenciju Marcela Brozovića...

Malo je nedostajalo da nogometaši milanskog Intera u 24. kolu dođu do novog negativnog rekorda, devete utakmice zaredom bez prvenstvene pobjede. Nikad im se u povijesti to nije dogodilo, a uz puno sreće uspjeli su postići da 2018. godina ne bude zapamćena po takvom (ne)uspjehu.

Teškom mukom Inter je svladao s 2:1 neugodnu Bolognu, gosti su igrali s desetoricom igrača posljednjih 25 minuta, a i takvi su bili vrlo opasni. Srećom po domaće Palacio je mrežu svojeg bivšeg kluba tresao samo jednom.

Dobro je krenula utakmica po Inter, već u drugoj minuti Marcelo Brozović hvata jednu tešku loptu prije nego je pobjegla u gol-aut, u sredini oštrom loptom pronalazi Edera, koji pogađa za vodstvo Spallettijeve momčadi.

Imali su domaći, među njima i Perišić i Brozović, nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli podebljati vodstvo. Uslijedila je kazna oko polovice prvog dijela, Palacio zabija za 1:1.

Nastavili su u drugom dijelu nizati prigode domaći, ali nisu ih uspjeli pretočiti u pogodak. Imao je Perišić još jednu šansu, a nekih pola sata prije kraja susreta ozlijedio je lijevo rame. Ostao je u igri do kraja, ali se vidno mučio, nadajmo se da se ne radi o ozbiljnijoj ozljedi. Brozović je igru napustio u 58. minuti, umjesto njega ušao je Rafinha i pet minuta kasnije odigrao dupli pas s Karamohom koji lijepo pogađa za vodstvo Intera 2:1.

Ostala je Bologna s desetoricom u polju nakon što je Mbaye pocrvenio u 68. minuti, ali i takvi su gosti bili opasni. Imao je Palacio veliku priliku za 2:2 u 87. minuti, ali spasio je Handanović pobjedu milanske momčadi. U sudačkoj nadoknadi zbog grubog starta crveni je dobio i Masina, Bologna je utakmicu završila s devetoricom igrača.

Sampdoria je petu utakmicu zaredom ostala neporažena, na svom je Luigi Ferrarisu s 2:0 svladala Veronu. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, za 1:0 zabio je Barreto, konačnih 2:0 postavio je Quagliarella s bijele točke pet minute prije kraja.

Bruno Petković igrao je u dresu Verone do 66. minute, dok je Ivan Strinić pobjedu Sampdorije odgledao s klupe.

I Torino je na svom travnjaku upisao pobjedu, s 2:0 je svladao Udinese. Pogotke su postigli N'Koulou u 32. minuti i Belotti u 66.

Stipe Perica je u igru kod Udinesea ušao u 54. minuti, Andrija Balić ostao je na klupi.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...