Futsal Dinamo razbijen na Gripama, Split Tommy uvjerljivom pobjedom preuzeo prvenstveni vrh

Dario Dodić • petak, 16.02.2018.

U derbiju 12. kola 1. HMNL, prvog nakon što je zaključen jesenski dio prvenstva, malonogometaši Split Tommyja su potpuno nadigrali Futsal Dinamo i pobjedom se vratili na vrh prvenstvene ljestvice...

Navijači Split Tommyja mogli su uživati u fenomenalnoj predstavi njihovih miljenika na otvaranju drugog dijela 1. HMNL. Splićani su u derbiju kola, ogledu prve i druge momčadi prvenstva, posve nadigrali Futsal Dinamo na Gripama i pobjedom se vratili na vrh ljestvice.

Split je uraganski krenuo u susret i sve do pred kraj prvog poluvremena nije stao. Na krilima iznimno raspoloženog Josipa Sutona te reprezentativnog mu kolege Tihomira Novaka Splićani su dominaciju na parketu okrunili i pogocima. Da je bilo malo više sreće u Sutonovim nogama mogao je Split Tommy i do značajnije prednosti.

Dvaput je tresao vratnicu Suton, jednom pogodio vanjski dio mreže, ali je odličan nastup ipak već u četvrtoj minuti okrunio lijepim golom s desetak metara, na dodavanje Grcića.

Uzvratio je Dinamo preko Gagulića, koji se dobro riješio dvojice domaćih igrača i vrhom tenisice dobro opucao, ali priseban je bio Jukić. U idućem napadu Split je povisio na 2:0. Suton i Novak kreirali su drugi gol Splićana, Novak proigrava Sutona, koji mu vraća loptu između četvorice igrača Dinama, hrvatski reprezentativac pogađa lijepo za udvostručenje vodstva domaćih.

Mogao je Split i povećati vodstvo, ali s nekoliko se odličnih obrana istaknuo Škorić.

Probudio se u završnici prvog dijela Futsal Dinamo, najbliže golu bio je Čekol, proigrao ga je Kanjuh na lijevoj vratnici, ali s par metara Čekol promašuje gol.

Ekspresnim ulaskom i u drugi dio derbija Split Tommy rješava pitanje pobjednika. Suton zabija 14. gol sezone za 3:0 u 22. minuti, minutu kasnije Luka Perić podiže na 4:0. Raspala se igra gostiju pa su se u strijelce ubrzo upisali Tešija i Sekulić.

Nakon što je osigurao prednost dovoljnu za pobjedu trener domaćih Victor Acosta Garcia na parket je poslao mlade snage. U tim je trenucima Dinamo uljepšao konačan rezultat, dvaput je u posljednje tri minute poentirao najbolji gostujući igrač, Davor Kanjuh, za konačnih 6:2.