Lazio
Lazio 2:0 Verona
Verona

Sportnet • ponedjeljak, 19.02.2018.

U posljednjem susretu 25. kola Serie A Lazio je na svom Olimpicu s 2:0 slavio protiv Verone i time preskočio Inter na četvrtoj poziciji. Ponovno je za domaćine briljirao Ciro Immobile koji je s dva pogotka srušio goste iz Verone i donio svojoj momčadi i više nego zasluženu pobjedu.

AUTOR: Stipe Dedić

Utakmica s Veronom za Lazio nije mogla doći u boljem trenutku. Upisali su tri poraza zaredom u domaćem prvenstvu, uz to su i s 1:0 izgubili u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige u Bukureštu.

Malo je reći da se u prvom poluvremenu utakmice igrala viktorija na gol Verone. Lazio je pritisnuo od prvog zvižduka suca Calvaresea dok su se gosti koncentrirali isključivo na obranu i nikako nisu uspijevali spojiti nekoliko točnih dodavanja.

Najviše je problema gostima zadavao Sergej Milinković-Savić koji je gotovo svakim dodirom lopte iznova dokazivao da se radi o jednom od najboljih mladih igrača Europe. Pokušavali su i Immobile i Luis Alberto, no sjajan je na golu Verone bio Brazilac Nicolas.

Lazio je u drugom dijelu nastavio s dominacijom i došao do pogotka u 56. minuti. Odlično raspoloženi Luis Alberto nekoliko je puta u istoj akciji pokušao uposliti nekog od svojih napadača, no obrana gostiju uspijevala je presjeći njegova dodavanja. Lopta je opet došla do Španjolca koji je još jednom pokušao podvaliti loptu za Milinkovića-Savića, nju je srećom po Lazio, pošto je Milinković-Savić bio u zaleđu, primio Immobile, lijepo se okrenuo i zabio u prvi kut za 1:0.

Luis Alberto pokrenuo je u 60. minuti akciju za 2:0. Prebacio je obranu gostiju i pronašao Immobilea koji je vratio na rub kaznenog prostora do Milinkovića-Savića, ovaj ju iz prve proslijedio do Lulića čiji udarac brani Nicolas, a Immobile glavom odbijanac posprema u mrežu.

Immobile je s ova dva pogotka učvrstio prednost na vrhu ljestvice strijelaca. Napadač Lazia do sada je zabio 22 gola u Serie A, četiri više od Icardija, no za Lazio je svakako važnije da su preskočili Inter i trenutačno drže poziciju koja ih vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.