Dario Dodić • nedjelja, 25.02.2018.

Nogometaši Manchester Cityja prvi su put osvojili trofej otkako je momčad preuzeo Pep Guardiola. U prilično jednostranoj utakmici City je na Wembleyju s laganih 3:0 svladao Arsenal i osvojio Liga kup...

Prvi trofej pod Pepom Guardiolom stigao je u vitrine Manchester Cityja. Momčad iz Manchestera po peti je put osvojila engleski Liga kup, koji se trenutno igra pod nazivom Carabao Cup. U finalu je s laganih 3:0 City svladao Arsenal pred više od 85 tisuća gledatelja.

Teško je reći da je ovo bila impresivna predstava Cityja, dobro su odradili Guardiolini momci drugo poluvrijeme, ali valja istaknuti kako su nogometaši Arsenala tijekom susreta djelovali vrlo nezainteresirano i u određenim trenucima poput amatera. Golovi koje je momčad Arsenea Wengera primila ne služi im na čast, kao niti izostanak požrtvovnosti i želje.

Povijest je davala naslutiti kako je vrijeme za novi trofej Manchester Cityja. Tri posljednja Liga kupa u godinama u kojima se igralo Svjetsko nogometno prvenstvo osvajale su momčadi iz Manchestera. Pridodamo li tome činjenicu kako je Arsenal do danas najviše puta gubio finalne utakmice ovog natjecanja (pet puta), zvijezde već u startu nisu bile naklonjene Wengerovim trupama.

Francuskog stratega vjerojatno više muče zvijezde u njegovim redovima, jer pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da je Pierre-Emerick Aubameyang na samom startu susreta iskoristio veliku prigodu za vodstvo Arsenala. Što bi bilo kad bi bilo neće pomoći Topnicima, koji 25 godina nisu osvojili ovaj trofej.

Iako nije dobro igrao u prvom poluvremenu City je imao jedan veliki faktor koji je prevagnuo na stranu kluba iz Manchestera - Sergio Agüero igra u fantastičnoj formi što je potvrdio golom u 18. minuti. Naivno se postavio u obrani Mustafi, Bravo je poslao dugu loptu na Argentinca, koji bježi Arsenalovom braniču i prebacuje Ospinu za 1:0 Cityja. U petoj uzastopnoj utakmici protiv Arsenala Agüero je postigao gol.

U drugom poluvremenu zaigrao je City još bolje, a bolja igra na naplatu je stigla u 58. minuti. Kapetan Vincent Kompany požrtvovnom se igrom izborio za korner za City s desne strane. Izveo ga je De Bruyne, poslao je prizemnu loptu na rub kaznenog prostora odakle ju je prema vratima uputio Gundogan. Udarac se pretvorio u asistenciju, Kompany je bio na pravom mjestu i skrenuo loptu u mrežu Arsenala za 2:0.

Šlag na tortu odličnog drugog poluvremena za City bio je lijep pogodak Davida Silve. Dodao mu je loptu Danilo, Španjolac se okretom riješio Chambersa i ljevicom matirao Ospinu za konačnih 3:0.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...