Girona
Girona 1:0 Celta Vigo
Celta Vigo

Sportnet • utorak, 27.02.2018.

Girona je na svom travnjaku s minimalnih 1:0 slavila protiv Celte i tako preskočila svoje današnje suparnike i došla na samo dva boda od mjesta koje vodi u Europu. Junak utakmice bio je Portu kojem je to bio 11. pogodak u Primeri ove sezone.

AUTOR: Stipe Dedić

Bio je ovo drugi susret ovih dvaju suparnika ove sezone. Zanimljivo je da su nakon 3:3 u Vigu krajem rujna, danas odigrali sasvim oprečnu utakmici.

Stuani se već u četvrtoj minuti našao u dobroj prilici, ali nije iz dobre prilike uspio pogoditi okvir gola. Girona ipak dolazi do vodstva u 14. minuti. Planas je nakon ubačaja iz kuta loptu skrenuo na rub kaznenog prostora gostiju, a tamo ju je dočekao Portu te opalio po golu i zabio. Dio krivice za pogodak domaćina ide na dušu vratara Celte Rubena Blanca koji je po svemu sudeći mogao puno bolje reagirati. Udarac Portua doslovno je prošao kroz njega. Celta je tako postala prva momčad kojoj je Portu zabio u obje utakmice u ovoj sezoni.

Do kraja poluvremena nismo vidjeli praktički ništa, dok su u drugi dio ponovno bolje krenuli domaćini. Branič Girone Jonas Ramalho zaprijetio je glavom nakon slobodnog udarca u 61. minuti, no nedovoljno opasno i rezultat je ostao nepromijenjen.

Celta je u nastavku imala prednost u posjedu i stvorila nekoliko poluprilika, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Bonoa i Girona je došla do izrazito važna tri boda. Domaćin je ovom pobjedom skočio s jedanaeste na sedmu poziciju i još su uvijek debelo u igri za nastup u Europskoj ligi što je na početku sezone zasigurno zvučalo kao utopija, dok je Celta ostala na 35 osvojenih bodova, dva boda iza Girone, odnosno četiri iza šeste Seville.