Cibona lakoćom do pobjede protiv Šibenika

Petar Jenjić • petak, 16.03.2018.

Košarkaši Cibone nisu imali prevelikih problema protiv Šibenika u sklopu 19. kola HT Premijer lige. Zagrebačka momčad na domaćem je parketu slavljem 88:68 upisala je 13. pobjedu sezone...

Sedmu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu upisali su košarkaši Cibone koji su u sklopu 19. kola HT Premijer lige, na domaćem parketu, svladali Šibenik rezultatom 88:68. Današnjim slavljem Vukovi su stigli na omjer 13-4, dok je na omjer 12-5 pao Šibenik kojem je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Nešto sporiji ulazak u utakmicu iskoristila je gostujuća momčad koja je povela sa 10:3. Međutim, uslijedio je period od četiri i pol minute bez poena što Cibona koristi za seriju 16:0, a do kraja prve četvrtine stigla je i do prve dvoznamenkaste prednosti (23:13).

Vezane vijesti

Nakon što je prvo poluvrijeme zaključila s deset koševa prednosti (46:36), Cibona nastavak susreta otvara s 12 uzastopnih poena za velikih +22 (58:36). Zagrebačka momčad bez većih problema sačuvala je vodstvo do završetka utakmice.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Žorić sa 17 poena i osam skokova, Marko Tomas dodao je 16 koševa, a Josip Bilinovac 15 poena. Toni Nakić sa 17 poena predvodio je Šibenik, dok je Pavao Paić dodao 13 koševa i šest skokova.