Hermes Analitica prekinula niz poraza i svladala uporni Osijek

Sportnet • petak, 30.03.2018.

Iako je vodila gotovo cijelu utakmicu i par puta imala sve u svojim rukama, tek na samom kraju Hermes Analitica uspjela je slomiti otpor Osječana i doći do zaslužene pobjede...

PIŠE: Jan Šneler

Zanimljivo je bilo u Zagrebu gdje su se domaćin Hermes Analitica i Vrijednosnice Osijek direktno borile za ulazak u play-off fazu natjecanja. Još je ostalo pet kola do kraja regularnog dijela, a Hermes se izjednačio po broju bodova s Osijekom te sada zauzima osmo mjesto na tablici.

U utakmicu je bolje ušla Hermes Analitica koja je diktirala tempo i nakon tri minute igre povela s 12:7. Do kraja četvrtine Vrijednosnice Osijek im se nisu približile te je Hermes Analitica dodatno povećavala vodstvo. Na kraju ipak pogođenim bacanjima Aljoše Šarca, Osijek smanjuje na 24:20.

U drugoj dionici utakmice gosti su ipak pokazali više angažmana te su tricom Nicka Tomsicka došli do izjednačenja, 33:33. Bitno je bolji bio Osijek u drugoj četvrtini te je konačno košem Jimmie Lee Taylora minutu prije kraja poluvremena došao do prvog vodstva 37:38. Ipak, na odmor se ide s prednošću domaćina 39:38. U posljednjem napadu za domaće, Julijan Rajić bio je precizan.

Nakon poluvremena, Hermes Analitica je procvjetala. U manje od četiri minute potpuno su dotukli goste i serijom 11:2, došli do vodstva 50:40. Činilo se kao da će se gosti u tom trenu raspasti jer je Hermes Analitica izgledala doista goropadno. Ipak nisu domaći do kraja iskoristili teški pad u igri Osijeka jer se u posljednjih 10 minuta ušlo s vodstvom 62:57.

Nije prošla niti minuta posljednje četvrtine, a Šarac pogađa tricu i ponovno vraća Osječane u igru te smanjuje na svega dva poena zaostatka. Samo par minuta ranije činilo se kako će Hermes Analitica to polako zaključiti. Iako bi nepravedno bilo procjenjivati koji je klub više zaslužio pobjedu, malu prednost dajemo domaćinu koji je toliko puta vodio i konstantno dizao prednost.

Osijek se više nije uspijevao vratiti, domaći su došli dvije minute do kraja do vodstva 80:68 i na kraju slavili s 82:76. Time su prekinuli ružnu seriju poraza i izjednačili se s Vrijednosnicama Osijek u borbi za to posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

Kod Hermes Analitice najbolji je bio Rajić s 23 poena i 10 skokova, dok je Bruno Perić dodao 20 koševa i sedam asistencija. Za gostujuću momčad Arian Došen postigao je 14 koševa, a gore spomenuti Aljoša Šarac dodao 12 poena.