Bologna
Bologna 1:1 Roma
Roma

Branimir Korać • subota, 31.03.2018.

Roma je nakon tri uzastopne pobjede odigrala neodlučeno u gostima kod Bologne. Ovim remijem otvara se prilika Interu u borbi za treće mjesto s obzirom da je milanska momčad na pet bodova zaostatka i ima dvije utakmice manje...

Rimljani su zaustavljeni na Renatu Dall'Ari, odigrali su samo 1:1 protiv Bologne i tako pružili priliku Interu u borbi za treće mjesto. Rimljani su dominirali i bili bolji kroz svih 90 minuta, ali realizacija nije bila najbolja i Bologna je uzela bod.

Da stvar bude još lošija za Eusebija Di Francesca, Radja Nainggolan zaradio je ozljedu već u prvih 15 minuta, Belgijac je imao problema s mišićem i morao je napustiti igru. Loša je to vijest za Romu, pitanje je koliko će dugo morati pauzirati.

Samo dvije minute kasnije Bologna je stigla i do vodstva. Nakon što se lopta odbijala u 16 metara Rome, vraćena je na ruba kaznenog prostora za Čileanca Ericka Pulgara koji dobro gađa suprotni donji kut i zabija za vodstvo.

Roma je nastavila s napadima i tražila je poravnanje, a od toga su je dijelili centimetri u 30. minuti kada je dobro pucao Kevin Strootman, ali vratnica je spasila domaćina.

U drugom dijelu na travnjak je poslan i Edin Džeko koji je zamijenio neraspoloženog Stephana El Shaarawyja, a upravo Džeko donio je Romi bod.

U 76. minuti Diego Perotti dobro se probio lijevom stranom i ubacio u peterac gdje je Džeko došao prvi do lopte i glavom je spremio u mrežu.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i dvoboj je okončan bez pobjednika. Bologna ostaje u sredini ljestvice, a Rimljani i dalje drže treću poziciju, no mogli bi je i izgubiti.