Sportnet • subota, 31.03.2018.

30. kolo Serie A nastavilo se sa šest utakmica odigranih u popodnevnom terminu. Inter je predvođen Ivanom Perišićem i Marcelom Brozovićem kuće svladao Veronu, Lazio je utrpao šest komada sirotom Beneventu. Visoku pobjedu ostvario je i Torino, dok je Udinese u Bergamu upisao šesti poraz u nizu. Fiorentina je nastavila s odličnim nastupima, a dobar je niz nastavio i SPAL neočekivanim remijem u Genovi.

AUTOR: Stipe Dedić

Nakon što su Bologna i Roma s 1:1 otvorili 30. kolo Serie A, u popodnevnom terminu odigrano je još šest utakmica. Glavnu ulogu igrali su upravo hrvatski reprezentativci. Ivan Perišić upisao je pogodak i dvije asistencije u visokom slavlju Intera, pridružio mu se i Marcelo Brozović koji je upravo Perišiću dodao za pogodak, a nastupe su upisali još neki hrvatski reprezentativci.

Inter je s 3:0 protiv Verone na svojoj Giuseppe Meazzi upisao drugu pobjedu u nizu u Serie A. Vrlo zapaženu ulogu u visokom slavlju domaćina odigrala su i dva hrvatska reprezentativca. Ivan Perišić upisao je pogodak i dvije asistencije, dok je Marcelo Brozović odličnu partiju okrunio asistencijom za Perišićev pogodak. I jedan i drugi odigrali su svih 90 minuta.

Domaćini su prvi pogodak zabili već nakon 35 sekundi igre preko svog najboljeg igrača i kapetana, Manuela Icardija. Ipak, pogodak argentinskog napadača ostat će zapamćen prvenstveno po sjajnoj asistenciji Ivana Perišića. Hrvat je brzo izveo aut uhvativši tako na spavanju obranu Verone. Lopta je došla ravno u noge Icardiju kojem nije bilo teško zabiti za vodstvo Intera. Bio je to prvi pogodak Nereazzurra u prvih pet minuta neke ligaške utakmice još od 2007. godine.

Perišić se u 13. minuti i sam upisao u strijelce. Marcelo Brozović sjajnim je dodavanjem pronašao krilnog napadača Intera, Perišić je loptu najprije primirio prsima, a onda ju plasirao u prvi kut vratara Nicolasa Andradea za 2:0.

Inter je jednako furiozno otvorio i drugi dio utakmice. Ponovno je u centru zbivanja Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac upisao je još jednu asistenciju nakon što je, ovog puta nogom, ponovno pronašao Manuela Icardija koji je uklizavanjem na drugoj vratnici skrenuo loptu u mrežu za 3:0.

Ritam utakmice do kraja je lagano opao stoga gledatelji nisu vidjeli više pogodaka. Ipak, uzbudljivo je bilo u samoj završnici kada je vratar gostiju Andrade zaradio crveni karton nakon ružnog prekršaja nad Ederom. Inter je s nova tri boda zadržao četvrtu poziciju s tim da ima utakmicu manje od trećeplasirane Rome i pobjedom bi preskočio momčad iz glavnog grada.

Lazio je u najefikasnijoj utakmici dana sa 6:2 isprašio Benevento. Time je zadržao priključak s vodećim momčadima lige i održao na životu nade u nastup u Ligi prvaka dogodine. Stvari su po domaćine krenule na najbolji mogući način. Već u 9. minuti Benevento je ostao s igračem manje. Vratar gostiju Christian Puggioni rukom je igrao izvan kaznenog prostora i tako spriječio siguran pogodak za Lazio. Deset minuta kasnije Ciro Immobile koristi fino dodavanje Felipea Andersona i zabija svoj 25. pogodak u sezoni za vodstvo domaćina.

Činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno nakon vodstva Lazija, no gosti su u nastavku uspjeli doći do iznenađujućeg preokreta. Danilo Cataldi sjajnom je pogotkom iz slobodnog udarca u 23. minuti poravnao na 1:1, dok je za preokret u 51. minuti zabio Guilherme poslije odličnog prodora Cristiana Lombardija.

Ipak, Benevento nije uspio izdržati pritisak domaćina i do kraja se potpuno raspao. Felipe Caicedo u 60. minuti izjednačio je na 2:2 nakon fenomenalne asistencije Luisa Alberta. Španjolac je asistent i šest minuta kasnije. Ubacio je loptu iz kornera, a najviši je u kaznenom prostoru gostiju bio Stefan de Vrij koji zabija za 3:2.

Golijada se nastavila u 68. minuti kada je Immobile svojim drugim pogotkom na utakmici ovaj puta za pravo riješio pitanje pobjednika. Za 5:2 zabio je Lucas Leiva sedam minuta prije kraja. Brazilac je dobio loptu i s dvadeset metara sjajno pogodio rašlje gostujućeg vratara. Nakon što je upisao dvije asistencije u ključnim trenucima utakmice, Luis Alberto je u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca zabio za konačnih 6:2.

U sudaru Fiorentine i Crotonea nadali smo se dvoboju Milana Badelja i Ante Budimira, no obojica su zbog ozljeda morali propustiti utakmicu. Viole su s 2:0 konačnici došle do četvrte uzastopne pobjede u Serie A.

Giovanni Simeone već je u 3. minuti načeo goste pospremivši odbijenu loptu u mrežu za 1:0. Ni ova utakmica nije prošla bez isključenja, a krivac je Crotoneov Marco Capuano koji je u 58. zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Samo četiri minute kasnije Fiorentina je iskoristila prednost igrača više i došla do drugog pogotka. Zabio je Federico Chiesa nakon duplog pasa s Riccardom Saponarom.

Domaću pobjedu ostvarila je i Atalanta. Momčad iz Bergama s 2:0 na svom stadionu nanijela je Udineseu šesti uzastopni poraz. Ovako porazan niz momčad Udinesea ne pamti još od sezone 19961/62. Za goste su u prvih jedanaest bili i Andrija Balić i Stipe Perica, no nisu uspjeli ništa učiniti da bi pomogli svojoj momčadi da izbjegne novi poraz. Balić je odigrao svih 90 minuta, dok je Perica zamijenjen u 81. minuti.

Strijelci za Atalantu bili su Andrea Petagna u 68. i Andrea Masiello u 75. minuti utakmice. Momčad iz Bergama ovom je pobjedom stigla na tri boda od šeste pozicije, posljednje koja vodi u Europsku ligu dogodine.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Torino koji je s visokih 4:0 bio bolji od Cagliarija. Sva četiri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Iago Falque u 61. minuti zabio je za 0:1 nakon što se najbolje snašao i pospremio u mrežu promašaj Belottija. Četiri minute kasnije Falque je asistent, a Adem Ljajić je zabio za 0:2.

U završnici utakmice u strijelce su se upisali Cristian Ansaldi i Joel Obi. Posebno je lijep bio pogodak Nigerijca pošto je stigao nakon lijepe akcije gostiju.

SPAL je 1:1 u Genovi i petu utakmicu u nizu ostao neporažen i sve je bliže ostanku u Serie A. Poveli su domaćini u 30. minuti nakon kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Gianluca Lapadula. Da stvar bude gora za SPAL, u istoj akciji ostali su i s igračem manje. Naime Francesco Vicari skrivio je kazneni udarac, a za svoj je trud bio nagrađen izravnim crvenim kartonom.

Izgledalo je kako će Genoa bez poteškoća doći do nova tri boda, no planove im je pokvario Manuel Lazzari koji je u 60. minuti zabio za konačnih 1:1.