Odličan Popović u tijesnom porazu Fuenlabrade, Real u posljednjim sekundama do pobjede kod Unicaje

Petar Jenjić • nedjelja, 01.04.2018.

Zaključeno je 25. kolo španjolske ACB lige. Niti odlični nastupi Marka Popovića i Paca Cruza nisu pomogli Fuenlabradi koja je upisala domaći poraz od pretposljednjeg Real Betisa, dok je do pobjede u posljednjim sekundama utakmice, ubačajem Fabiena Causeura, stigao Real Madrid u dvoboju protiv Malage...

Derbi susret 25. kola odigran je u Malagi gdje je madridski Real minimalno slavio protiv Unicaje. Kraljevski klub do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica stigao je rezultatom 89:88, čime je domaćinu nanio treći uzastopni poraz, a 11. ukupno u sezoni.

Sve se svelo na samu završnicu susreta, točnije posljednjih 30 sekundi, kada je Unicaja imala dva poena viška (86:84). Trica Fabiena Causeura donijela je minimalno vodstvo gostujućoj momčadi, ali uzvraća domaćin s linije slobodnih bacanja preko Nemanje Nedovića (88:87). Ponovno je u glavnoj ulozi Reala bio francuski košarkaš koji dvije sekunde prije kraja donosi pobjedu svojoj momčadi.

Upravo je Causeur predvodio Real do pobjede s 21 poenom, Anthony Randolph dodao je 13 koševa, a Jeff Taylor 12 poena. Unicaji nije pomogao niti odlični Nedović s 25 koševa, kao ni Ray McCallum koji je dodao 20 poena.

Iznenađujuće lakše od očekivanog do pobjede je stigla Murcia na gostovanju kod Valencije, upisavši slavlje 84:73. 13. je ovo pobjeda za Murciju ove sezone čime je domaćinu nanijela treći poraz u posljednjih pet utakmica. Gostujuća momčad na poluvremenu je imala 11 koševa viška (41:30) i do kraja susreta nije ispustila stečenu prednost. Valencia se nije uspjela spustiti ispod minus sedam u nekoliko navrata.

Sadiel Rojas predvodio je Murciju do pobjede s 15 koševa, Vitor Benite dodao je 14 poena, dok je Ovie Soko ubacio 13 koševa uz 13 skokova. Valenciju je predvodio Bojan Dubljević sa 17 poena, Alberto Abalde dodao je 16 koševa.

Bez 16. pobjede u sezoni ostala je momčad Fuenlabrade koja je na domaćem parketu izgubila susret protiv Real Betisa koji je slavio rezultatom 94:91. Drugi je ovo uzastopni poraz domaćina, a druga uzastopna pobjeda za goste koji su i dalje na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena gosti u trećoj četvrtini serijom 13:0 dolaze do 14 koševa viška (64:50). Fuenlabrada se vraća u susret i uspijeva osigurati neizvjesnu završnicu. Minutu i pol prije kraja imala je minimalno vodstvo (89:88), no Betis uzvraća sa šest uzastopnih koševa i osigurava sedmu pobjedu sezone.

Goste je do pobjede predvodio Askia Booker s 26 koševa, dok su po 18 poena dodali Luke Nelson i Oderah Anosike. Najbolji je kod domaćina bio Paco Cruz s 29 poena, a pridružio mu se Marko Popović s 24 koša (1/3 za dva, 5/12 za tricu, slobodna bacanja 7/8) i četiri asistencije za 33 minute provedene na parketu.