Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 08.04.2018, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Dario Dodić • nedjelja, 08.04.2018.

Nogometaši Rijeke zadržali su priključak za drugoplasiranim Hajdukom, na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa upisali su posve zasluženo sva tri boda, završilo je 3:1 za momčad Matjaža Keka...

Premalo je Slaven Belupo pokazao i prekasno je to odlučio pokazati da bi danas ugrozio Rijeku. Aktualni prvak Hrvatske slavodobitno je prošao kroz Koprivnicu i s laganih 3:1 zadržao zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo jednom bodu.

Nakon poprilično jednostranih prvih 45 minuta u nastavku se momčad Tomislava Ivkovića probudila, počela konkretnije napadati na gol Simona Sluge, ali nije bilo dovoljno za više od privremenog smanjenja vodstva, Rijeka je u 90 minuta pokazala puno više i zasluženo slavila.

Prva je prilika na susretu pripala Slaven Belupu, nakon ubačaja s lijeve strane Doležal šalje loptu u vanjski dio mreže. Bilo je to više-manje sve što su domaći pokazali u prvih 45 minuta.

Svijet je na trenutak stao nakon 20-ak minuta igre, Antonio-Mirko Čolak pokušao je efektno škaricama završiti jednu ackiju, hrabri Goda odlučio se loptu očistiti glavom, napadač Rijeke pogodio ga je svom snagom nakon čega je igrač Slaven Belupa ostao nepomično ležati na travnjaku. Igrači oba sastava odmah su mu pritrčali u pomoć, čini se da je Goda na trenutak ostao bez svijesti, brzo mu je pružena liječnička pomoć i čak je uspio nastaviti susret - do poluvremena, kada ga je Ivković ipak ostavio u svlačionici.

Nakon pola sata igre Riječani su slomili otpor domaćih. Lijepu su akciju složili gosti, dobar dio posla odradio je Heber povukavši kontru duboko s vlastite polovice, poslužio je danas odličnog Maxwella Acostyja koji s 18 metara pogađa donji lijevi kut Slavenovog gola za vodstvo Riječana.

Šest minuta kasnije Rijeka je udvostručila vodstvo, Pavičić je nanizao dvojicu domaćih igrača, proigrao Čolaka koji ovakve prigode ne propušta, u maniri rasnog strijelca matira Markovića, Rijeka je na odmor otišla s 2:0.

Možda su prerano Kekove trupe krenule slaviti pobjedu, bolje je u drugi dio ušao Slaven, a u 65. minuti je stigao i do pogotka. Brezovca je srušio Grahovac, Jović opravdano pokazuje na bijelu točku, najstrožu kaznu u pogodak pretvara Mirko Ivanovski.

Odmah je uzvratio Čolak na drugoj strani, iskosa je pokušao matirati Markovića, ali siguran je bio domaći vratar. Na isti način završio je pokušaj Župarića glavom, kao i odličan pokušaj Pavičića.

Ni Marković nije mogao puno toga u 79. minuti, tek što je ušao u igru Jakov Puljić dobiva loptu od Pavičića i pogađa za konačnih 3:1.