Inter
Inter 4:0 Cagliari
Cagliari

Branimir Korać • utorak, 17.04.2018.

U susretu 33. kola talijanske Serie A Inter je na svom stadionu svladao Cagliari, a među strijelcima bili su i Marcelo Brozović i Ivan Perišić. Brozović je odličan nastup okrunio i asistencijom za Perišićev pogodak...

U borbi za poziciju koja vodi u Ligu prvaka, Inter je upisao visoku pobjedu protiv Cagliarija 4:0. Potpuno neambiciozni gosti u 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac prema golu Samira Handanoviča koji je dnevnicu zaradio dosađujući se na vratima.

Bila je to jedna od najboljih predstava Intera ove sezone, a odličan posao odradili su i Marcelo Brozović i Ivan Perišić. Brozović je značajno podignuo formu posljednjih tjedana, igra svoj najbolji nogomet, a i Perišić se budi te sve više podsjeća na one nastupe s početka sezone.

U ovom dvoboju od početka je Inter dominirao i nije dopustio niti najmanju šansu gostima. I u onim rijetkim dolascima pred kazneni prostor Intera, gosti su vrlo brzo ostajali bez lopte i nisu ništa konkretno napravili.

Već u trećoj minuti domaćin je stigao do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac potpuno iskosa s lijeve strane, Joao Cancelo je ubacio u peterac, nitko nije dirao loptu i ona je završila u mreži. Na loptu je krenuo Mauro Icardi, nije ju zahvatio, ali njegov pokret bio je dovoljan da prevari gostujućeg vratara Alessija Cragna.

Embed from Getty Images

Sredinom prvog dijela sreća je bila na strani gostiju kada je Yann Karamoh dobro pucao, ali greda je spasila Cragna u ovoj situaciji.

Nedugo nakon toga Luciano Spalletti bio je prisiljen povući izmjenu, ozlijeđenog Roberta Gagliardinija zamijenio je Borja Valero.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pogodak. U 49. minuti Rafinha je petom sretno pronašao Icardija koji ostaje sam pred Cragnom i lakoćom zabija.

Deset minuta kasnije nestala je svaka nada gostiju. Brozović se dobro snašao, izborio za loptu i ušao u 16 metara te lijepo pogodio suprotni kut ostavivši vratara bez šanse.

Do kraja susreta kao da se samo čekao posljednji sučev zvižduk, a prije njega domaćin je još jednom zabio. Brozović je iz slobodnog udarca poslao nisku loptu na rub 16 metara gdje natrčava Ivan Perišić i lijepim udarcem postavlja konačnih 4:0.

Odličan nastup Intera, ali i hrvatskih internacionalaca koji su bili učinkoviti, ali i razigrani.