Branimir Korać • četvrtak, 19.04.2018.

Nakon što je u polufinalnom dvoboju niželigeša Les Herbiers izborio prolaz u finale Kupa tamo mu se pridružio PSG koji će biti ogroman favorit za osvajanje i ovog trofeja...

Les Herbiers jako teško će do trofeja pobjednika Kupa, ali u najmanju ruku moći će se pohvaliti kako je u finalu igrao protiv PSG-a. Razlika u kvaliteti je ogromna i Parižani će u taj susret ući kao ogromni favoriti, a do finala su došli gostujućom pobjedom kod Caena s 3:1.

Najveće zasluge za ovu pobjedu nosi Kylian Mbappe koji je postigao prva dva gola za goste i tako slomio otpor Caena. U zanimljivom dvoboju od prve minute krenuo je Ivan Santini, ali zamijenjen je na poluvremenu.

Travnjak u Caenu nije bio u idealnom stanju, ali i u takvim uvjetima Parižani su uspjeli razviti svoju igri i prvi doći do pogotka. U 21. minuti Edinson Cavani pucao je prema golu, lopta je prošla pokraj vratara Sambe i došla do Mbappea koji je iz blizine šalje u praznu mrežu.

Embed from Getty Images

Pet minuta prije odlaska na odmor Kevinu Trappu zaprijetio je i Santini, ali vratar Parižana obranio je njegov pokušaj da bi u 43. minuti Caen ipak došao do poravnanja. Odbijena lopta došla je na više od 20 metara do Ismaela Diomandea koji puca i pogađa kut za poravnanje.

Dugo je na semaforu stajalo tih 1:1, sve do 81. minute kada gosti vraćaju prednost na svoju stranu. Di Maria je krasno petom proigrao Cavanija koji ulazi u 16 metara, daje loptu u sredinu za Mbappea, a on rutinski zabija za 2:1.

Točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je Christopher Nkunku nakon krasne akcije s Danijem Alvesom.

U konačnici zaslužen prolaz PSG-a koji će 8. svibnja protiv trećeligaša na Stade Franceu igrati za novi trofej u ovoj sezoni.