Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, 19.04.2018, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Dario Dodić • četvrtak, 19.04.2018.

Posljednji susret 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige donio nam je ogled Slaven Belupa i Intera u Koprivnici. Domaći su sjajno otvorili susret, brzo došli do 3:0, no Inter se s igračem više vratio do 3:3, gol vrijedan boda postigli su s bijele točke u osmoj minuti sučevog dodatka...

Vedran Dalić
46'
3
Petar Mamić
63'
9
Vlatko Blažević
63'
Trener
Samir Toplak

Odličnu utakmicu gledali smo u Koprivnici, Slaven Belupo je sjajnim ulaskom u dvoboj s Interom vrlo rano došao do, barem se tako činilo, nedostižne prednosti, prednosti koju je na kraju ispustio. Momčad Tomislava Ivkovića imala je veliku prigodu isprati gorak okus četiri vezana prvenstvena poraza, ali niti s tri gola prednosti nisu dohvatili pobjedu.

Sve je išlo na mlin domaćima, Zaprešićani su prespavali početak dvoboja, Slaven Belupo je u 20-ak minuta igre stigao do velikih 3:0.

Slika 2 od 2.

Već u šestoj minuti, iz prve prave prigode na susretu, poveli su domaći. S desne je strane iz drugog pokušaja uspješan ubačaj izveo Tome Kitanovski, na daljoj vratnici pronalazi Vinka Međimorca koji glavom zabija za 1:0.

Tri minute kasnije bilo je već 2:0. Ovog je puta Međimorec bio u ulozi asistenta, spustio je glavom loptu nakon ubačaja Arapa, Miloš Vidović s par metara lako pogađa za udvostručenje vodstva domaćih.

Niti dva primljena pogotka nisu probudila Inter, već u 22. minuti Dinko Trebotić povisuje na 3:0. Prvi je pokušaj Trebotića blokirao Komorski, ali iz druge igrač Slavena kroz oči Mrmiću poentira za ogromnihi 3:0.

Mogao je Slaven Belupo do kraja prvog poluvremena i podebljati svoje ionako uvjerljivo vodstvo, ali Pero Pejić danas nije bio posebno raspoložen, dok gostujući vratar Mrmić unatoč primljenim golovima jest. Dvaput je Pejić izbijao pred vratara Intera i dvaput je sjajni Mrmić izlazio kao pobjednik.

Slika 1 od 1.

A onda, iz ničega, Inter se vraća u život. Iz prve ozbiljne prigode Zaprešićani u 44. minuti smanjuju na 3:1, da bi nakon što je sudac Župan odsvirao kraj prvog dijela domaći ostali s desetoricom igrača na travnjaku - Nikola Katić je krajnje nesportski laktom udario suparničkog igrača i posve zasluženo pocrvenio.

Toplak je odlučio baciti karte u napad u nastavku, dok je Ivković izmjenama pokušao učvrstiti obranu i zadržati sva tri boda u džepu. Na kraju je kao pobjednik izišao strateg gostiju.

20-ak minuta prije kraja Tomislav Mazalović lijepo glavom smanjuje na 3:2, a već dvije minute kasnije mogao je Blažević dovesti goste u egal. Veliku priliku prokockao je poslavši loptu kraj gola.

Probao je i Rak zabiti za izjednačenje, lijepo je tukao s ruba kaznenog prostora u 83. minuti, ali nije se dao nadmudriti Marković. S druge je strane šansu za potvrdu pobjede imao Puclin, nakon pogreške gostujućih igrača izbija sam pred Mrmića, koji još jednom odličnom obranom drži goste na životu.

Skupim su se promašaji Pejića i Puclina pokazali u posljednjim trenucima susreta. Igrala se šesta minuta sučevog dodatka kada je na rubu kaznenog prostora Božo Musa loptu dirao rukom. Pokazao je na bijelu točku Župan, u osmoj minuti sudačke nadoknade siguran je bio Mazalović, Inter se u Zaprešić vraća s bodom.