Kiel nadmoćno do pobjede, novi poraz Göppingena

Sportnet • četvrtak, 26.04.2018.

Još četiri kola su do kraja Bundeslige, a situacija na vrhu i u zoni za ostanak sve se više zahuktava...

AUTOR: Jan Šneler

Kiel, koji se još uvijek bori za nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone, nije imao velikih problema na gostovanju u Leipzigu. Iako niti domaći nisu potpuni autsajderi, Kiel je apsolutno zasluženo došao do pobjede.

Sve je bilo riješeno u prvom dijelu kojeg su gosti dobili sa šest razlike. Svega osam golova postigao je Leipzig za 30 minuta igre i jasno je kako se takvom igrom teško boriti za pobjedu. U drugom dijelu potpuna kopija prvog. Rezultatski identičnih 8:14 za Kiel i konačna 16:28 pobjeda. Težak poraz Leipziga i nastavak sjajnog niza Kiela koji već dugo ne zna za poraz u Bundesligi.

Nikola Bilyk je bio najefikasniji kod Kiela sa šest pogodaka, dok se Domagoj Duvnjak samo jednom upisao u strijelce. Za Leipzig je Philipp Weber postigao sedam pogodaka, što je gotovo više od ostatka momčadi.

Göppingen je nastavio s porazima i u Bundesligi. Već tri kola ne zna za pobjedu i novi poraz dodatni je udar ambicijama aktualnih pobjednika EHF Kupa. Na poluvremenu je Lemgo vodio s dva razlike, 14:12 i najavio tešku borbu u nastavku susreta.

U nastavku utakmice činilo se kako će Göppingen preokrenuti rezultat. U više navrata imali su gosti dva gola razlike, no koncentracije i ponajviše snage je nedostajalo na samom kraju. Vodili su gosti 23:25 da bi Lemgo došao do 27:25. Ozbiljnim momčadima se to ne smije dogoditi i Göppingen je platio danak padu koncentracije. Na kraju je Lemgo slavio s 29:27.

Po pet pogodaka za pobjedničku momčad postigli su Andrej Kogut, Tim Hornke i Tim Suton, dok je za goste najefikasniji bio Marcel Schiller s 9 pogodaka. Hrvatski kružni napadač u dresu Göppingena bio je odličan s četiri postignuta pogotka.

Flensburg je bez većih problema slavio protiv Stuttgarta. Borba za naslov se nastavlja te se Flensburg izjednačio s Rhein-Neckarom na vrhu tablice. Iako su slavili večeras, Flensburg će teško doći do naslova prvaka jer Rhein-Neckar ima dvije utakmice manje.

U golovima bogatoj utakmici, Flensburg je diktirao tempo i na poluvremenu vodio 13:16. U nastavku utakmice taj tempo je dodatno pojačan a golova je bilo sve više. Čak 34 pogodaka je postignuto u drugih 30 minuta a Flensburg je razliku s poluvremena povećao i na kraju slavio s 28:35.

U redovima Flensburga najbolji je bio Thomas Mogensen sa sedam pogodaka dok su po šest dodali Lasse Svan i Hampus Wanne. Kod Stuttgarta, Michael Kraus postigao je šest golova.

Iako se bori za ostanak u ligi, Gummersbach niti na domaćem terenu ne može doći do bodova. U gostima je ionako Gummersbach katastrofalan sa samo dvije pobjede iz 15 susreta, a kada dođu poraz i kod kuće, javljaju se veliki problemi. Današnji poraz od Mindena nije toliko neočekivan koliko je težak s obzirom na to da je svaki bod važan u finišu sezone.

S minimalnom prednosti otišao je Minden na odmor. Bilo je 12:13, što svakako nije razlika koja bi bila nedostižna. Ipak, u nastavku gosti jače pritišću i dolaze do veće prednosti. Ipak, iznenađenje je bilo na pomolu kada je nakon 18:20, Gummersbach u posljednjih deset minuta ušao vodstvom 21:20. Ipak, gosti su se uspjeli vratiti, koncentrirati i na kraju su slavili 22:24.

Marvin Sommer je upisao sedam pogodaka za Gummersbach, dok su kod Mindena najbolji bili Dalibor Doder i Christoffer Rambo.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713