Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 27.04.2018, 18:00 h, Aldo Drosina, Pula
Suci: Tihomir Pejin, Dejan Berger, Kruno Šarić, četvrti sudac: Ivan Vučković
Vlatko Blažević 48', 90'+3'
Komnen Andrić 50', 90' (11m)
Inter-Zaprešić

Dario Dodić • petak, 27.04.2018.

Nogometaši Istre 1961 doživjeli su poraz na svom travnjaku, poraz koji bi ih mogao skupo koštati. Dobro su igrali domaći na otvaranju 32. kola HT Prve lige protiv Intera, no na kraju su u 90. minuti i u sudačkoj nadoknadi primili dva pogotka i ostali bez bodova. Nezadovoljni su domaćini bili dosuđenim jedanaestercem za Inter iz kojeg su gosti stigli do vodstva 3:2...

Vedran Dalić
72'
16
Tomislav Haramustek
80'
6
Mislav Komorski
83'
Trener
Samir Toplak

Lijepu i golovima bogatu utakmicu na Aldu Drosini u Puli zasjenio je ružan kraj. Istra 1961 nadala se pobjedi protiv Intera, igrali su domaći dobro, no na kraju su ubilježili novi poraz, šesti uzastopni u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

Iako se teško može pronaći značajnija pogreška u današnjem suđenju Tihomira Pejina, kasno dosuđenim jedanaestercem za Inter Pejin se zamjerio domaćim nogometašima. Posebno je glasan bio domaći vratar Vanja Iveša, koji je mogao zbog ružnog ponašanja dobiti i crveni karton, no završio je samo s javnom opomenom.

86 minuta igralo se bez prevelikog naboja, rezultat na semaforu bio je 2:2, ali pamtit će se utakmica po one posljednje četiri i sudačkoj nadoknadi, kada su domaći posve izgubili živce, ali i pobjedu.

U 87. minuti je nakon ubačaja s desne strane na skoku bio Komnen Andrić, kopačkom ga je u lice udario Jovičić i Pejin je opravdano pokazao na bijelu točku. S obzirom da je na Andrića startao i Iveša Pejin je Istrinom vrataru pokazao žuti karton što je razljutilo Ivešu jer mora se priznati da taj start nije djelovao kao prekršaj, no udarac Jovičića ne može se opravdati.

Trajalo je naguravanje igrača nekoliko minuta, kao i svađa s Pejinom, na kraju je sam Andrić realizirao najstrožu kaznu nakon čega je Iveša napao gostujuće igrače koji su slavili vodstvo. Igra Istre se raspala, bacili su domaći sve u napad pa je Vlatko Blažević u sudačkoj nadoknadi iz kontranapada postavio konačnih 4:2 za goste iz Zaprešića.

Ne može se reći da Istrani nisu po prikazanom zaslužili barem bod. U dobrom dijelu prvog poluvremena bili su puno bolji od nezainteresiranih Zaprešićana, ali su na odmor otišli s tek jednim golom prednosti. U 19. minuti povukao je loptu paralelno po liniji kaznenog prostora gostiju Ottochian, uz malo sreće je zadržao loptu, a zatim je proslijedio do Roce, koji ljevicom silovito pogađa visoko pod gredu za zasluženo vodstvo domaćih.

Mogli su Istrani još dvaput zatresti mrežu Intera u prvom dijelu, prijetili su Roce i Ottochian, kao i Escobar, ali siguran je bio Mrmić.

Čim se malo probudio gostujući sastav počela je golijada. U razmaku od minute i pol Inter dvama pogocima na otvaranju drugog dijela stiže do preokreta. Prvo je u 48. minuti nakon ubačaja Raka Andrić primio loptu, a nesretni Vojnović je produžio do Blaževića koji lagano pogađa za 1:1, da bi šokirana obrana domaćih ponovno kapitulirala već u 50. minuti. Ovog je puta lako po lijevoj strani prošao Rak i ubacio na Andrića koji sam kao duh s nekih tri metra udaljenosti glavom zabija za vodstvo gostiju.

Desetak minuta kasnije vraćaju se domaći u egal, nakon što obrana Intera nije dobro očistila jednu situaciju Matei iz voleja pogađa od desne vratnice za 2:2.

Imao je Ottochian još jednu odličnu šansu za vodstvo Istre, išla je lopta pod gredu, ali sjajno reagira Mrmić i drži Inter u egalu.

Uslijedila je već spomenuta završnica, nisu je zaslužili Istrani zbog prikazanog tijekom susreta, ali ne može se reći da su oštećeni, Inter se sa sva tri boda vraća u Zaprešić, Istri predstoji teška borba za opstanak u Prvoj ligi.