Dario Dodić • nedjelja, 29.04.2018.

Igor Tudor neće pamtiti trenerski debi na klupi Udinesea po dobrome. Iako je njegova momčad više od 30 minuta imala igrača više protiv Beneventa, Udinese je ispustio prednost u 90. minuti i ubilježio tek bod. Asistencije su upisali Andrija Balić i Bruno Petković...

Je li čaša polupuna ili poluprazna odlučit će uprava i navijači Udinesea - nakon 11 uzastopnih poraza momčad iz Udina je u trenerskom debiju Igora Tudora dohvatila bod, ali teško da će u Udinama biti prezadovoljni tim bodom - Udinese je imao više od pola sata igrača više na travnjaku, a od Beneventa je primio dva gola nakon što je Cataldi pocrvenio u 57. minuti.

Onaj drugi Beneventov gol s igračem manje bio je posebno bolan, Udinese je vodio 3:2, a onda je Bacary Sagna poentirao za konačnih 3:3 u 90. minuti.

A dobro je utakmica krenula za goste iz Udina, već u 13. minuti Andrija Balić iz slobodnog udarca pronalazi Widmera, koji dovodi Udinese u vodstvo.

Desetak minuta trajalo je veselje gostujućeg sastava, Viola u 23. vraća Benevento u egal.

Domaći su stigli do preokreta s igračem manje, u 76. minuti Pezzella igra rukom u kaznenom prostoru Udinesea, sudac Maresca pokazuje na bijelu točku, Coda s 11 metara dovodi Benevento u vodstvo.

Ekspresno se ipak Udinese vraća u igru, Kevin Lasagna u manje od dvije minute dvaput trese mrežu Beneventa, desetak minuta prije kraja Udinese je ponovno imao prednost. No, nisu je gosti zadržali do kraja, Sagna u 90. minuti postavlja konačnih 3:3.

Andrija Balić odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta za Udinese, dok je Tudor Stipu Pericu poslao na travnjak tek u 82. minuti.

Milan je uz puno muke stigao do važne pobjede u gostima kod Bologne. Momčad Gennara Gattusa posao je odradila u prvih 45 minuta, pogocima Calhanoglua i Bonaventure stigla je do prednosti od 2:0.

Imao je Donnarumma puno posla u oba poluvremena, jednom je i kapitulirao, u 74. minuti De Maio smanjuje na 2:1. Napadala je Bologna, ali do izjednačenja nije stigla, Milan nakon šest utakmica bez pobjede napokon dolazi do sva tri boda.

Nikola Kalinić u igru je ušao tek u 80. minuti, umjesto Cutronea.

Do važne pobjede stigao je SPAL na gostovanju kod Verone. U izravnom dvoboju momčadi koje se nalazi u opasnoj zoni SPAL je preokretom stigao do sva tri boda.

Povela je Verona u 13. minuti, kada je Bruno Petković lijepo proigrao Valotija, a ovaj pospremio loptu u mrežu gostiju.

Nisu domaći zadržali prednost do odmora, duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena SPAL autogolom Faresa stiže do izjednačenja. Felipe u 72. donosi prednost gostima, pobjedu SPAL-a potvrđuje Kurtič u trećoj minuti sučevog dodatka.

Petković je odigrao svih 90 minuta u dresu Verone.