Premier liga, 37. kolo, 05.05.2018, 18:30 h
Everton
Everton 1:1 Southampton
Southampton

Branimir Korać • subota, 05.05.2018.

Southampton je imao veliku priliku za uzimanje sva tri boda na gostovanju kod Evertona čime bi iz Premiershipa izbacio i West Bromwich Albion te došao do dva boda prednosti nad također ugroženim Swanseajem...

Do 96. minute Southampton je imao tri boda u rukama i u West Bromwichu su polako počeli gubiti nadu u čudo. Međutim u trenucima kada se još čekao samo posljednji zvižduk suca Mossa, u 96. minuti Everton je stigao do poravnanja i ostavio Saintse u problemima.

Bila je to važna utakmica i za Everton koji se nadao kako bi još mogao uhvatiti sedmu poziciju i dohvatiti Europu i te male šanse sada su i definitivno nestale. Zaostatak za Burnleyjem sada iznosi pet bodova, a Everton do kraja sezone ima za odraditi još samo jednu utakmicu.

Everton i Southampton nisu pružili posebno kvalitetan nogomet, ali bilo je borbeno, pokušavali su i jedni i drugi, a završilo je podjelom bodova.

Na prvu ozbiljniju prijetnju čekalo se punih 20 minuta, a onda je Southampton mogao do vodstva. Coleman je pogriješio, u odličnoj poziciji bio je Charlie Austin, ali Pickford je odlično obranio njegov pokušaj.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog poluvremena nije više bilo posebno kvalitetnih prilika, na odmor su momčadi otišle s rezultatom 0:0 i uz relativno skroman dojam.

U završnici prvog poluvremena ozljedu je zaradio Mario Lemina te ga je zamijenio Nathan Redmond, a upravo on u 56. minuti dovodi Southampton u vodstvo nakon dodavanja Cedrica Soaresa.

U završnici susreta gosti su se našli na mukama i ipak nisu izdržali. Sve je počelo u 85. minuti kada je Maya Yoshida zaradio drugi žuti karton, Everton je pritisnuo i u 96. minuti preko Toma Daviesa došao do poravnanja.

Nikola Vlašić kod domaćina je krenuo od prve minute, a zamijenio ga je u 58. minuti Oumar Niasse.