Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 09.05.2018, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek

Dario Dodić • srijeda, 09.05.2018.

Iako visoko motivirana za dobar rezultat jer joj "visi" opstanak, Cibalia u sklopu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige nije pokazala gotovo ništa na gostovanju kod Osijeka, momčad Zorana Zekića lagano je došla do sva tri boda...

Frane Vojković
46'
93
Špiro Peričić
46'
18
Ante Kordić
74'
Trener
Davor Rupnik

Tek jedno poluvrijeme ozbiljnog nogometa bilo je dovoljno Osijeku za pobjedu u slavonskom derbiju. Momčad Zorana Zekića u prvom je poluvremenu ogleda s Cibalijom u Gradskom vrtu stigla do prednosti od 3:0, koju je bivši Osijekov igrač Josip Barišić tek počasnim pogotkom uspio ublažiti u nastavku.

Vinkovčani su u dobrom dijelu susreta bili posve podređeni u Osijeku, nisu ni djelovali posebno motivirano iako im opasno "visi" opstanak u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Cibalia ne zna za pobjedu više od mjesec dana, u posljednjih šest kola je osvojila tek bod. Rudeš je osigurao ostanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa dok će se Cibalia s Istrom boriti za devetu poziciju, koja donosi razigravanje za ostanak u HT Prvoj ligi.

Katastrofalan ulazak Cibalije u susret bio je nenadoknadiv. Opasni Osječani od prve su minute krenuli po pogodak. Prvi je priprijetio Petar Bočkaj, opalio je s nekih 25 metara, ali siguran je bio vratar gostiju Ivan Brkić.

Ni deset minuta nije izdržala vinkovačka obrana, nakon kornera Bočkaja s desne strane u gužvi u srcu kaznenog prostora Cibalije najbolje se snalazi Mirko Marić i uspijeva ugurati loptu u mrežu za vodstvo Osijeka.

U 19. minuti bilo je već 2:0. Ikić na rubu kaznenog prostora ruši Grezdu, iako je teško reći koliko je kontakta zapravo bilo, sudac Zebec pokazuje na bijelu točku, siguran je bio Haris Hajradinović.

Nastavio je napadati Osijek protiv nevidljive Cibalije. Hajradinović je mogao do drugog gola nakon pola sata igre. Lijepo su kontru povukli Osječani, na kraju Hajradinović iskosa s lijeve strane puca snažno, no zaustavlja ga vratnica. Jedinu pravu prigodu gosti su u prvom dijelu kreirali preko Miličevića, čiji udarac s ruba šesnaesterca bez ikakvih problema brani Krševan Santini.

Osijek je na odmor otišao s 3:0, u 40. minuti Borna Barišić s lijeve strane proigrava Bočkaja, koji s nekih 11 metara posprema loptu u donji lijevi kut Cibalijinog gola za velikih 3:0.

Dugo je i u nastavku Cibalia bila anemična, tek su u posljednjih pola sata gosti pokazali ponešto i u ofenzivi. Do počasnog pogotka stigli su u 64. minuti. Milović je srušio Ikića u kaznenom prostoru Osijeka, pokušaj Josipa Barišića s bijele točke brani Santini, no lopta se odbija do bivšeg Osijekovog igrača koji iz drugog pokušaja zabija za konačnih 3:1.