Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 14.05.2018, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Marko Stolnik
Slaven Belupo
Pero Pejić 76'
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.05.2018.

Slaven Belupo svladao je Istru 1961 u pretposljednjem kolu HT Prve lige pa su tako Puležani ostali bodovno poravnati s Cibalijom na dnu ljestvice...

Istra nije uspjela u Koprivnici doći do važnih bodova u borbi za opstanak i u posljednjem kolu tražit će bodove za ulazak u kvalifikacije za ostanak. Istra i Cibalia na dnu ljestvice imaju isti broj bodova i ako u posljednjem kolu jedni i drugi upišu identičan rezultat, Istra će biti ta koja će u kvalifikacije protiv Varaždina. U međusobnim susretima upisana su dva remija te je jednom slavila Istra, a jednom Cibalia, no gol razlika je na strani Istre zbog one visoke pobjede u Vinkovcima 4:1.

U Koprivnici Slaven Belupo potpuno zasluženo je slavio. Stvorio je velik broj prilika i Istra je mogla teško stradati, no na kraju je Ivkovićeva momčad slavila samo s 1:0.

Od početka sve je bilo u znaku domaćina koji je stvarao prilike, a prvu konkretniju imao je sredinom prvog dijela kada je loše reagirao vratar Ćorić i otišao u prazno, lopta je došla do Ivanovskog, ali je pucao preko gola. Još jednom Ivanovski prijeti nekoliko minuta kasnije, Ćorić nije stigao ispraviti pogrešku Zgrablića, no napadač Slaven Belupa pogađa vratnicu.

Do kraja prvog dijela gosti su izdržali, Slaven Belupo nastavio je pritiskati, no mreža Ćorića nije se tresla.

Ništa se posebno nije promijenilo niti u drugom dijelu. I dalje su domaćini bili puno opasniji, a sreća je bila na strani gostiju iz Pule.

U 53. minuti Katić se našao u odličnoj poziciji, dobro je pucao, ali vratnica je spasila goste od pogotka. Okvir gola spašavao je Istru i u 75. minuti kada je pogriješio Maksimović, ali na njegovu sreću greda se ovaj put ispriječila pogotku.

Ipak zasluženo vodstvo za domaćina stiglo je u sljedećem napadu. Bivši igrač Istre David Puclin je ubacio, a glavom loptu u mrežu poslao Pejić.

I u 80. minuti vratnica je bila na strani gostiju, ovaj put nakon udarca Doležala, a kada je Halilović u 85. minuti zaradio drugi žuti karton, bilo je jasno da će Istra upisati poraz.

Nedugo zatim i Puclin je poslan ranije pod tuš, ali do kraja susreta nije bilo promjena i Slaven Belupo odnosi zasluženu pobjedu.