SP 2018., skupina A, 3. kolo, 25.06.2018, 16:00 h, Volgograd, Volgograd Arena
Suci: Wilmar Roldan (Kolumbija), Alexander Guzman (Kolumbija), Cristian De La Cruz (Kolumbija)
2:1(1:1) Egipat
Mohamed Salah 22'
Egipat

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 25.06.2018.

U posljednjem susretu skupine A Saudijska Arabija svladala je Egipat i tako izbjegla posljednje mjesto. Pobjedu je osigurala golom u 95. minuti, a vratar Egipćana Essam El Hadary s 45 godina postao je najstariji igrač koji je nastupio na Svjetskom prvenstvu...

Muhannad Assiri
65'
8
Yahya Al-Shehri
79'

Amr Warda
45'+7'
14
Ramadan Sobhi
64'
11
Kahraba
81'
Trener
Hector Cuper

Saudijska Arabija vraća se zadovoljnija kući, odigrala je bolju utakmicu i zaslužila je pobjedu protiv Egipćana koji su očito bili previše razočarani i nisu uspjeli upisati oproštajnu pobjedu. Nisu Egipćani odigrali onako kako se očekivalo, Saudijska Arabija bila je nešto opasnija i na kraju je slavila, a Egipat ostaje u čekaonici za prvu pobjedu na svjetskim prvenstvima.

Ono po čemu će se pamtiti ovaj susret je ulazak u povijest egipatskog vratara Essama El Hadaryja koji je s 45 godina na leđima postao najstariji igrač koji je nastupio na svjetskim prvenstvima. U ovoj za njega velikoj utakmici, uspio je obraniti i kazneni udarac Saudijcima, ali nije spasio Egipat od poraza.

Njegova reprezentacija je čak i povela u 22. minuti kada je Said odličnom loptom proigrao Mohameda Salaha koji dolazi sam preda vratara, lobuje ga i zabija za 1:0.

Svega tri minute kasnije nova velika prilika za Salaha i pravo je čudo kako je to promašio s obzirom na postotak realizacije kada je u takvim situacijama. Još jednom je bio sam pred vratarom, ovaj put imao i sasvim dovoljno vremena za odluku što napraviti, odlučio se za lob, prebacio je vratara, ali nije pogodio okvir gola.

Slika 1 od 1.

Tu su se stvari počele mijenjati. U završnici prvog dijela dosuđena su dva kaznena udarca za Saudijsku Arabiju od kojih je jedan realiziran.

U 39. minuti Fathi je igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, ali El Hadary sjajno brani pokušaj Al Muwallada s 11 metara.

U sudačkoj nadoknadi novi penal za Saudijce. Ovaj put Ali Gabr i Al Muwallad bili su u dvoboju u 16 metara, nakon VAR-ove pomoći sudac je pokazao na 11 metara, a ovaj put Salman Al Faraj bio je precizan.

U drugom dijelu prilika je bilo na obje strane, no iskorištena je jedna i to u 95. minuti kada je Otayf lijepo proigrao Al Dawsarija, a on pogađa u kut za konačnih 2:1.

Saudijci tako završavaju kao treći u skupini dok Egipat ostaje i dalje bez ijedne pobjede na svjetkim prvenstvima.