Cibulkova nadigrala i izbacila Halep, uvjerljive Kerber i Muguruza

Branimir Korać • utorak, 25.09.2018.

Najveće iznenađenje u drugom kolu turnira u Wuhanu priredila je Dominika Cibulkova koja je svladala u dva seta Simonu Halep...

Arina Sabalenka igra sjajan tenis u posljednje vrijeme i potvrđuje status jedne od vodećih zvijezda svjetskog tenisa u dolazećim godinama. Mlada Bjeloruskinja u Wuhanu je nadigrala Elinu Svitolinu u tri seta te tako nastavila pobjeđivati igračice iz Top 10. "Uvijek je posebno pobijediti najbolje igračice i jako sam sretna ovim rezultatom. U drugom setu sam se malo opustila i uspjela je izboriti treći set gdje sam ipak bila prava."

Problema nije bilo za Caroline Wozniacki koja je igrala protiv Rebecce Peterson i izgubila samo pet gemova. Wozniacki još od osvajanja turnira u Eastbourneu u lipnju nije uspjela spojiti dvije pobjede i ovo je za nju dobar start nakon niza neočekivanih poraza.

Razočarala je prva igračica svijeta Simona Halep koja je igrala protiv Dominike Cibulkove i upisala poraz. Slovakinja ju je pregazila u prvom setu sa 6:0, u drugom setu Halep je kod 5:4 servirala za treći set, ali odigrala je loše i nakon toga otišla u poraz.

Četvrta nositeljica Caroline Garcia nije iskoristila meč loptu u drugom setu protiv Katerine Siniakove i nakon toga je izgubila i drugi i treći set u tie-breaku.

Najlakše su do trećeg kola došle Angelique Kerber i Garbine Muguruza. Kerber je vodila 6:0, 4:1 kada joj je Madison Keys predala meč, a Muguruza je izgubila samo jedan gem protiv Viktorije Golubić.