Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 06.10.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 951

Petar Jenjić • subota, 06.10.2018.

Nogometaši Slaven Belupa stigli su do druge pobjede sezone, u sklopu desetog kola HT Prve lige u Koprivnici su s 3:1 bili bolji od Istre 1961...

Prvu pobjedu nakon mjesec dana, i ukupno drugu u sezoni, upisali su nogometaši Slaven Belupa koji su pred svojim navijačima u Koprivnici s 3:1 bili bolji do Istre 1961. Ovom pobjedom Farmaceuti su došli do 12 prvenstvenih bodova, dok su Puljani ostali na osam.

Već u osmoj minuti domaćin je stigao do vodstva, Bruno Bogojević prizemnom je loptom uspio uposliti Miloša Vidovića koji preciznim i snažnim udarcem s osam metara uspijeva matirati gostujućeg vratara.

Jako dobro igrao je Slaven Belupo tijekom prvih 45 minuta, a na poluvremenu je mogao voditi i većom razlikom da je u ponekim situacijama bio mirniji i precizniji. Upravo je asistent za prvi pogodak imao dobru priliku iz blizine, ali pogodio je ravno u Istrinog čuvara mreže.

66. minuta donijela je povećanje vodstva Farmaceuta, David Puclin uposlio je Jeana-Philippea Mendyja koji je istrčao jedan na jedan s protivničkim vratarom te ga uspio matirati. Devet minuta kasnije gosti su smanjili zaostatak, Arona Sane je asistirao, a poentirao Robert Perić-Komšić.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika domaćin se pobrinuo u sudačkoj nadoknadi. Stipe Bačelić-Grgić izborio se za prostor i udarcem iskosa s desne strane poentirao suprotni kut vratara Čondrića.