Branimir Korać • subota, 20.10.2018.

Juventus više nije stopostotan. Prvi remi u ovoj sezoni upisao je na domaćem terenu protiv Genoe koju je prvi put nakon povratka na klupu vodio Ivan Jurić...

Ivan Jurić s Genoom bio je koban za Juventus i prvi put ove sezone ostavio aktualnog prvaka bez pobjede. U Torinu je Genoa odigrala hrabru utakmicu i izvukla remi 1:1 čime Jurić bilježi sjajan povratak na klupu ovog kluba.

Juventus je bio dominantnija momčad, ali Genoa se vrlo dobro postavila na terenu i dobro je odolijevala napadima domaćina.

Naravno, najopasniji je bio Cristiano Ronaldo koji je prijetio od početka, u 14. minuti pogodio je vratnicu, a u 18. i mrežu. Zabio je Ronaldo sretno iz odbijanca nakon što mu se lopta odbila na samo tri metra od gola i nije imao težak posao.

Juventus je bio dominantniji protivnik, ali nije uspio tu nadmoć iskoristiti i doći do drugog pogotka. U 67. minuti zakomplicirala se situacija kada je nakon ubačaja s desne strane zaboravljen u sredini ostao Daniel Bessa i glavom zakucao loptu u mrežu.

Nakon toga Juventus je krenuo po novo vodstvo, promašivali su Ronaldo, Dybala, Mandžukić, Genoa se obranila i zadržala vrijedan bod.

Mario Mandžukić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Bernardeschi.

U ranijem terminu Roma je neočekivano poražena u Rimu od SPAL-a s 2:0, a nije joj pomogao niti igrač više u zadnjih 15 minuta.

Andrea Petagna i Kevin Bonifazi bili su strijelci za goste koji su od 75. minute igrali bez isključenog vratara Vanje Milinković-Savića.

Inače prvi nastup u dresu Rome upisao je Ante Ćorić koji je od 71. minute igrao umjesto Cengiza Undera.