Petar Jenjić • nedjelja, 21.10.2018.

Zanimljiva večer iza nas je u NBA ligi u kojoj su s više ili manje uspjeha igrali i hrvatski košarkaši. Bojan Bogdanović bio je među boljima u pobjedi Pacersa protiv Netsa, kao i Dario Šarić koji je napravio važnu blokadu u završnici utakmice protiv Orlanda. Briljantnu utakmicu u pobjedi Nuggetsa odigrao je Nikola Jokić, kao i Jayson Tatum u slavlju Celticsa te Kemba Walker u pobjedi Hornetsa...

Drugu pobjedu sezone upisali su Indiana Pacersi koji su na domaćem terenu bili bolji od Brooklyn Netsa rezultatom 132:112. Kroz cijelu utakmicu Pacersi su bili bolja momčad koja u drugom poluvremenu nijednom nije prepustila vodstvo, a susret potpuno prelomila u četvrtoj dionici.

Victor Oladipo predvodio je Pacerse s 25 poena i sedam skokova, a vrlo dobru šutersku utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović koji je za 27 minuta dodao 15 koševa (2/5 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i dva skoka.

Caris LeVert i Joe Harris predvodili su Netse s po 15 postignutih poena, Spencer Dinwiddie dodao je 13 koševa.

Dramatična utakmica odigrana je u Philadelphiji gdje su Sixersi uspjeli izvući i drugu pobjedu sezone. Protivnik je bio Orlando koji je pao u samoj završnici utakmice, iako je imao sve u svojim rukama. Ipak, dodatan problem Sixersima mogla bi stvoriti ozljeda Bena Simmonsa

Iako je Philadelphia kontrolirala rezultat u posljednjoj četvrtini, a u nekoliko navrata imala i dvoznamenkastu prednost, Magic se ne predaje i nešto više od 30 sekundi prije kraja ima napad i minimalno vodstvo (114:113). Međutim, prvo je Dario Šarić izblokirao Aarona Gordona, da bi tricu za pobjedu na drugoj strani ubacio J.J. Reddick.

Joel Embiid s 32 poena i deset skokova predvodio je Sixere, a s 31 poenom slijedio ga je Reddick. Dario Šarić zaključio je susret s 13 koševa (1/4 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2), devet skokova, pet asistencija te po jednom blokadom i ukradenom loptom za 37 minuta na terenu.

Gostima nisu pomogli niti odlični Evan Fournier s 31 poenom i Nikola Vučević s triple-double učinkom od 27 koševa, 13 skokova i 12 asistencija.

U Madison Square Gardenu New York Knicksi tijesno su poraženi od Boston Celticsa koji su tako upisali drugu pobjedu. U konačnici su slavili sa 103:101 u jednoj vrlo izjednačenoj utakmici. Imali su Celticsi sve u svojim rukama u posljednjim sekundama utakmice, da bi dvije sekunde prije kraja, pri vodstvu 103:100, Tatum napravio prekršaj na trici. Srećom po Celticse, Trey Burke pogodio je samo jedno slobodno bacanje.

Upravo je Jayson Tatum odigrao jako dobru utakmicu s 24 poena i 14 skokova čime je predvodio svoju momčad. Po 16 koševa dodali su Marcus Morris (šest skokova) i Kyrie Irving (pet asistencija).

Tim Hardaway Jr. s 24 poena i Enes Kanter sa 17 koševa i 15 skokova bili su najbolji kod Knicksa. Mario Hezonja ponovno je dobio minute na kapaljku, odigrao je ukupno devet i za to vrijeme dodao dva poena (1/3 za dva, 0/2 za tricu) i dva skoka.

Pola sekunde prije kraja utakmice, pri rezultatu 112:112 Kemba Walker dobio je slobodna bacanja na gostovanju svoje Charlotte kod Miami Heata. Uspješno je realizirao prvo, a drugo namjerno promašio čime su Hornetsi stigli do svoje druge pobjede.

Odlični Walker ujedno je i predvodio Hornetse s 39 poena, pet skokova i sedam asistencija, a s 15 koševa slijedio ga je Malik Monk. Dwayne Wade s 21 poenom te Goran Dragić s 20 koševa i sedam asistencija predvodili su Heat.

Nevjerojatno dobru utakmicu odigrao je Nikola Jokić koji je predvodio Denver do druge pobjede sezone. Nuggetsi su na domaćem terenu sa 119:91 bili bolji od Phoenix Sunsa, a susret su prelomili jako dobrim prvim poluvremenom koje su zaključili sa 16 koševa viška (65:49).

Jokić je ostvario triple-double učinak od 35 poena, 12 skokova, 11 asistencija i četiri ukradene lopte, a njegov uspjeh dodatno je pojačala činjenica kako nije imao promašaja iz igre, uz samo jedno promašeno slobodno bacanje (8/8 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 10/11). Priključio mu se Jamal Murray koji je dodao 26 koševa i pet asistencija.

Dragan Bender odigrao je samo tri minute za Sunse pri čemu je skupio jedan skok, a najbolji u dresu Sunsa bio je Devin Booker s 25 poena i sedam asistencija.

Novi poraz pretrpjeli su Los Angeles Lakersi koji su pred svojim navijačima izgubili od Houston Rocketsa sa 124:115. Rezultat je bio izjednačen sve do same završnice koja je eskalirala i tučnjavom što je za posljedicu imalo isključenje Chrisa Paula i Rajona Ronda. Tricama Tuckera i Hardena Houston se minutu i 12 sekundi prije kraja odvojio na, kako se na kraju pokazalo, nedostižnih sedam koševa prednosti (120:113).

James Harden s 36 poena, sedam skokova i pet asistencija predvodio je Rocketse, Chris Paul dodao je 28 koševa, sedam skokova i deset asistencija, a Clint Capela 19 koševa i 12 skokova).

LeBron James s 24 poena, pet skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Lakersa, JaVale McGee dodao je 16 koševa i šest skokova, a Rajon Rondo 13 poena, sedam skokova i deset asistencija. Ivica Zubac nije ulazio u igru.

NBA:
Indiana Pacers - Brooklyn Nets 132:112
Washington Wizards - Toronto Raptors 113:117 (Bradley Beal 32p, 6as / Kyle Lowry 28p, 12as)
New York Knicks - Boston Celtics 101:103
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 116:115
Miami Heat - Charlotte Hornets 112:113
Chicago Bulls - Detroit Pistons 116:118 (Zach LaVine 33p / Blake Griffin 33p, 12sk, 5as)
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 140:136 (Luka Dončić 26p, 6sk / Karl-Anthony Towns 31p, 5sk)
Denver Nuggets - Phoenix Suns 119:91
Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 121:108 (Damian Lillard 29p, 9as / DeMar DeRozan 28p, 9as)
LA Lakers - Houston Rockets 115:124