Vinogradar glatko slavio, Slaven Belupo tijesno prošao protiv Marsonije

Jan Šneler • srijeda, 31.10.2018.

Bez iznenađenja prošla su još dva ogleda osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, a posebno zanimljivo bilo je na Mladini gdje je domaći Vinogradar uvjerljivo slavio protiv Jadrana iz Ploča...

Poznata su još dva sudionika četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa. Prvoligaš Slaven Belupo slavio je na gostovanju u Slavonskom Brodu kod Marsonije, dok je Vinogradar na svom terenu bio bolji od Jadrana iz Ploča.

Farmaceuti su očekivano stigli do pobjede, iako konačni rezultat ne odražava razliku u kvaliteti ovih momčadi. Slaven Belupo je bio bolji tijekom cijelog susreta, iako je domaćin u prvom dijelu mogao doći do pogotka, no udarac je pogodio vratnicu.

U drugom dijelu, gosti ipak dolaze do pogotka koji im je donio pobjedu i prolazak među osam najboljih. Strijelac je bio Bruno Bogojević. Do kraja susreta, gosti su bili bolji, ali se rezultat više nije mijenjao.

Vinogradar je na svom terenu bez većih problema slavio protiv gostiju iz Ploča. Već nakon 18 minuta, domaćin je imao veliko vodstvo od 2:0. Kvaliteta i iskustvo došli su do izražaja te je domaći sastav potpuno zasluženo došao na korak do četvrtfinala. Gosti su smanjili vodstvo u 43. minuti, no samo nakratko.

U nastavku susreta, Vinogradar je u dvije minute srušio snove gostiju i u posljednjih pola sata ušao vodstvom 4:1. Do kraja, Jadran je uspio postići još jedan pogodak i postaviti konačni rezultat.