Petar Jenjić • subota, 17.11.2018.

Osam utakmica odigrano je noćas u NBA ligi, a posebno trebamo izdvojiti vrlo dobrog Bojana Bogdanovića koji je bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa protiv Miami Heata. Solidnu utakmicu odradio je i Dario Šarić u slavlju svojih Minnesota Timberwolvesa...

Devetu pobjedu sezone upisali su Indiana Pacersi koji su na domaćem terenu bili bolji od Miami Heata sa 99:91. Još minutu i pol prije kraja gosti su sustigli dvoznamenkasti zaostatak i došlo na minus tri (92:89). Ipak, s pet uzastopnih poena Pacersi uspijevaju potvrditi pobjedu.

Tyreke Evans s 23 poena i deset skokova predvodio je Pacerse do pobjede, dok je Bojan Bogdanović dodao 16 koševa i šest skokova uz vrlo dobar šut (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2). Najbolji je kod Miamija bio Josh Richardson s 28 poena.

U debiju na novom domaćem terenu Jimmy Butler predvodio je Philadelphia 76erse do pobjede protiv Utah Jazza rezultatom 113:107. Butler je susret zaključio s 28 poena i sedam asistencija, a pridružio mu se Joel Embiid s 23 koša i sedam skokova.

Zanimljivu je večer dresu Utaha imao Donovan Mitchell koji je susret zaključio s 31 poenom uz ukupno 35 ispucanih šuteva i bez ijedne asistencije.

Do nove prvenstvene pobjede, treće uzastopne, a sedme ukupno, stigli su Minnesota Timberwolvesi koji su bez većih problema svladali Portland Trail Blazerse sa 112:96. Wolvesi su već do poluvremena imali 12 koševa viška (55:43), a prednost su gotovo pa lakoćom uspjeli sačuvati do samog kraja.

Andrew Wiggins s 23 poena i pet skokova predvodio je Minnesotu do pobjede, dok je Derrick Rose dodao 17 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Dario Šarić za 27 minuta dodao je devet poena (2/4 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova, dvije asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Najbolji je kod Blazersa bio C.J. McCollum s 18 poena, Damian Lillard dodao je 16 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Mario Hezonja nije igrao u porazu svojih New York Knicksa na gostovanju kod New Orleans Pelicansa sa 129:124. Pelicansi su pobjedu osigurali jako dobrom posljednjom četvrtinom koju su dobili s 41:28.

Sjajan je bio Anthony Davis s 43 poena, 17 skokova i pet asistencija, dok je Jrue Holiday dodao 24 koša i deset asistencija. Tim Hardaway Jr. s 30 koševa i osam skokova predvodio je Knickse.

NBA:
Boston Celtics - Toronto Raptors 123:116 (Kyrie Irving 43p, 11as / Kawhi Leonard 31p, 15sk)
Indiana Pacers - Miami Heat 99:91
Philadelphia 76ers - Utah Jazz 113:107
Washington Wizards - Brooklyn Nets 104:115 (Dwight Howard 25p, 17sk / Spencer Dinwiddie 25p, 8as)
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 112:104 (Jaren Jackson Jr. 27p, 6sk / De'Aaron Fox 23p, 10as)
Minnesota Timberwolvesi - Portland Trail Blazers 112:96
New Orleans Pelicans - New York Knicks 129:124
Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 123:104 (Eric Bledsoe 25p, 6as / Jabari Parker 21p, 8sk)