Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 24.11.2018, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1577

Branimir Korać • subota, 24.11.2018.

Istra 1961 odnosi pobjedu s gostovanja u Velikoj Gorici protiv najugodnijeg iznenađenja lige. Goričani su očekivali pobjedu i nastavak sjajnog niza, ali su upisali poraz...

Bez obzira što je Gorica imala inicijativu i izgledala ambicioznije u igri prema naprijed, nije uspjela upisati pobjedu. Istra nije imala previše prilika, ali ih je jako dobro koristila i na kraju je došla do velike pobjede koja ju približava osmom mjestu.

Gorica je tako propustila priliku barem nakratko zasjesti na drugo mjesto, ovako ostaje peta s bodom iza Osijeka i Rijeke te dva boda iza Lokomotive.

U prvom poluvremenu malo toga moglo se vidjeti, tek po jedan konkretniji pokušaj na svakoj strani, ali udarci Miye i Ivančića nisu stvorili probleme vratarima.

Drugo poluvrijeme ponudilo je bolji i zanimljiviji nogomet te u konačnici i prilike i golove.

Istra je povela u 48. minuti kada je Ivančić izveo korner, najviši u skoku bio je Julio Rodriguez koji glavom šalje loptu u mrežu.

Goričani su nakon toga krenuli po poravnanje, a izgledne prilike nisu iskoristili Čabraja i Zwolinski.

Točka na i stavljena je u sudačkoj nadoknadi kada Obreng nakon kombinacije s Mierezom zabija za konačnih 2:0 i velika tri boda za goste iz Pule.