Jug CO pregazio Partizan, Mladost uspješna protiv Mornara

Petar Jenjić • subota, 24.11.2018.

Odigrano je pet utakmica šestog kola Triglav regionalne vaterpolske lige u kojem su, s više ili manje uspjeha, nastupali hrvatski klubovi. Najuvjerljiviji bio je Jug CO protiv Partizana, dok je u hrvatskom dvoboju Mladost bila bolja od Mornara...

Četvrtu pobjedu sezone upisao je Jadran iz Herceg Novog koji je kao domaćin bio bolji od splitskog Jadrana. U konačnici je stigao do pobjede od 11:7, a susret je prelomio u drugom poluvremenu. Nakon što je prvih 16 minuta zaključio s pogotkom viška, domaćin ubacuje u brzinu više i dobiva drugo poluvrijeme s 5:2.

Kanstantin Averka, Filip Gardašević i Marko Petković postigli su po dva gola u pobjedničkim redovima. Najbolji su kod Splićana bili Aljoša Kunac s tri gola te Ante Visković s dva pogotka.

Do očekivane pobjede stigao je Jug CO koji je u Gružu pregazio Partizan sa 17:4 te stigao do četvrtog slavlja sezone. Susret je bio odlučen već nakon prve četvrtine koju su Dubrovčani dobili s 5:0, a u nastavku susreta bez većih problema sačuvali vodstvo.

Četiri pogotka postigao je Danil Merkulov, dok su se Loren Fatović i Luka Lozina po tri puta upisali u strijelce. Kod Partizana su se četiri igrača po jednom upisala u strijelce.

Na stopostotnom učinku ostaje zagrebačka Mladost koja je s 12:7 bila bolja od splitskog Mornara. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju su Žapci dobili s 5:1 i na poluvrijeme otišli s pet golova viška (7:2).

Lovre Miloš s četiri gola te Cosmin Radu i Antonio Petković s tri pogotka bili su najbolji u pobjedničkoj momčadi. Goste je predvodio Marin Vrdoljak s tri gola, dva pogotka je postigao Rino Burić.

Na samo jednoj pobjedi u sezoni ostaje POŠK koji je poražen u gostima kod Crvene zvezde s 11:7. Prva je ovo pobjeda srpske momčadi u sezoni uz koju ima i jedan remi. Domaćin je zahvaljujući jako dobro odigranoj drugoj četvrtini na poluvrijeme otišao s dva pogotka prednosti (5:3). Uspio je POŠK još jednom doći na pogodak zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Sjajnu je utakmicu u pobjedničkim redovima odigrao Kristijan Šulc koji je postigao šest golova. Najbolji je kod POŠK-a s četiri pogotka bio Jerko Penava.

Šabac je na domaćem terenu s 12:10 bio bolji od Primorca iz Kotora, a do pobjede ga je predvodio Mihajlo Repanović. Isti je učinak kod gostiju imao Dimitrije Kriještorac.