Bogdanovićeve trice slomile 76erse, nije pomogla briljantna večer Joela Embiida

Branimir Korać • subota, 15.12.2018.

Bogat program u NBA ligi je iza nas, a Bojan Bogdanović vrlo zadovoljan napustio je parket dvorane u Philadelphiji. Pogađao je kada je to najviše trebalo i povukao Indianu do pobjede...

Od furioznog ulaska u utakmicu, preko dvoznamenkaste prednosti na poluvremenu, fantastične večeri Joela Embiida, puno toga išlo je na mlin Sixersa. Međutim nisu slavili. Drugo poluvrijeme Indiana ja odradila vrhunski i uvjerljivo slavila sa 113:101.

Bojan Bogdanović nije imao najbolji ulazak u utakmicu, ali u drugom dijelu igrao je vrlo važnu ulogu i donio je Pacersima preokret. U zadnje tri minute treće dionice sam je napravio seriju 8:0 i za manje od minutu okrenuo rezultat i doveo Indianu u vodstvo 77:74. Novu važnu tricu upisao je tri i pol minute prije kraja susreta kada je pogodio za 102:92 i zadržao Indianu u visokoj prednosti.

Sixersi su do kraja zaprijetili još samo jednom i to kada je Embiid dvije minute prije kraja smanjio na minus pet, ali Sabonis i Young nisu dopustili potpuni povratak, Joseph je dodao tricu kao šlag na tortu za pobjedu.

Young je na kraju završio s 26 poena, deset skokova i pet asistencija, Bogdanović je za 34 minute ubacio 18 poena (4/8 za dva, 3/5 za tri, 1/1 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije, Domantas Sabonis 14 poena uz 16 skokova, a Darren Collison podijelio je deset asistencija.

Joel Embiid podsjetio je na dane dominacije Charlesa Barkleyja i ubacio je 40 poena uz 21 skok čime je prvi igrač Philadelphije nakon sir Charlesa kojem je to uspjelo, a JJ Redick pratio ga je s 22 poena.

Denver Nuggetsi odnijeli su pobjedu protiv Oklahoma City Thundera u susretu punom intenziteta. Na kraju je došlo i do sukoba između Russella Westbrooka i Jamala Murrayja koji je ipak okončan bez potezanja udaraca.

Westbrook je bio frustriran zbog novog poraza koji je prijetio i dok su se igrači raspoređivali na parketu 35 sekundi prije kraja krenulo je naguravanje s Murrayjom i umalo je eskaliralo. Ipak igrači su uskočili između njih i spriječili totalni kaos.

Nikola Jokić predvodio je Nuggetse s 24 poena, 15 skokova i devet asistencija, a Murray je dodao 19 poena i devet skokova. Na drugoj strani Paul George dodao je 32 poena i pet skokova, Steven Adams 26 poena i 14 skokova, a Westbrook 13 poena, 14 skokova i osam asistencija.

Nakon što je dogovorio nastavak suradnje s Netsima na još tri godine, Spencer Dinwiddie nastavio je s odličnim nastupima. Predvodio je Brooklyn do pobjede protiv Washington Wizardsa 125:118.

Dinwiddie je ubacio 27 poena uz šest asistencija, a Joe Harris dodao je 19 poena i šest asistencija. Kod Wizardsa Bradley Beal upisao je 31 poen i devet asistencija, a John Wall 17 poena i 13 asistencija.

Golden State Warriorsi svladali su u gostima Sacramento Kingse sa 130:125. Obje momčadi ubacile su po 15 trica, no prevaga je bila u skoku gdje su Warriorsi dominirali s njih 18 više. Stephen Curry ubacio je 35 poena uz sedam skokova i šest asistencija, a Kevin Durant 33 poena uz osam skokova i osam asistencija. Kod Kingsa Buddy Hield bio je na 27 poena.

Iako još jednom nije igrao Tristan Thompson, Ante Žižić ostao je bez minutaže. Cavsi su poraženi od Bucksa sa 114:102 uz briljantnu večer Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 44 poena uz 14 skokova i osam asistencija.

Knicksi su oćajno krenuli protiv Hornetsa, već nakon prve dionice gubili 33:16, ali napravili su preokret i u zadnjih 12 minuta vratili se iz minusa od 16 poena te izborili produžetak gdje su otišli do pobjede.

Mario Hezonja odradio je 12 minuta i ubacio pet poena (1/5 za dva, 1/1 za tri, 0/1 slobodna) uz tri skoka, a sjajan je bio Emmanuel Mudiay s 34 poena i osam skokova.