SEHA liga, 12. kolo, 16.12.2018, 20:15 h
Nexe Našice 26:23 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Nexe mirno odradio dvoboj s Metalurgom i učvrstio treću poziciju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.12.2018.

Rukometaši Nexea stigli su do još jedne pobjede u regionalnoj SEHA ligi. U 12. su kolu rezultatom 26:23 bili uspješniji od Metalurga...

Domaći sastav držao je utakmicu pod kontrolom čitavo drugo poluvrijeme, u koje se ušlo pri njegovom 12:10 vodstvu.

Što se prvih pola sata tiče, uvodne minute obilježilo je nekoliko obrana, pogreška i blokiranih šuteva, a gostujući je sastav u plusu bio tek dva puta; u 10. te u 15. minuti.

Nakon 25. minute u kojoj je Miličević postigao pogodak za 9:9 domaći rukometaši više nisu ispuštali vodstvo. Do kraja prvog dijela lagano su gradili prednost da bi u periodu od 32. do 37. minute postigli tri vezana pogotka i otišli na +4.

U završnih pet minuta već odlučene utakmice postignuta su tek dva pogotka za konačnih 26:23, deseti poraz gostiju iz Makedonije i Nexeovo treće mjesto iza Vardara i Zagreba.

Bivši član Metalurga Halil Jaganjac u ovom je dvoboju postigao dva pogotka, Marin Šipić susret je završio stopostotnog šuta s četiri zgoditka, a jedan više dodao je Marin Jelinić.

Na vratima pobjedničkog sastava Perica Lelić skupio je sedam obrana dok je Moreno Car pročitao četiri protivnička šuta.

Kod gostujućeg je sastava najraspoloženiji bio Goncalo Ribeiro s pet pogodaka. Ante Tokić kraj je susreta dočekao sa 4/5 učinkom dok se Adrian Miličević dva puta upisivao u strijelce.