Luka Šamanić odličan, Petrol Olimpija ipak poražena u Baru

Branimir Korać • nedjelja, 23.12.2018.

12. kolo ABA lige u nedjelju je donijelo samo jedan dvoboj i to u Baru između Mornara i Petrol Olimpije. Domaćin je upisao pobjedu, a Ljubljančane je predvodio sjajni mladi hrvatski reprezentativac Luka Šamanić...

Vrlo izjednačen i neizvjestan dvoboj odigrali su Mornar i Petrol Olimpija, a na kraju su Barani odnijeli pobjedu 80:75. Mornar se ovom pobjedom izjednačio s Olimpijom po omjeru i obje momčadi su trenutno na omjeru 4-8. Iza njih samo je Krka koja ima pobjedu manje, ali i utakmicu manje s obzirom da je tek čeka dvoboj protiv Budućnosti.

U ovom dvoboju pobjednik se nije znao do samog kraja. Bio je to susret s dosta promjena u vodstvu i bez nekih značajnijih odvajanja, a Mornar je utakmicu zaključio serijom 6:0.

Trica Mićovića 40 sekundi prije kraja povela je Mornar do pobjede, sljedeći napad nije realizirao Špan nakon čega je Luković bio precizan i ubacio za konačnih 80:75.

Luka Šamanić nastavio je potvrđivati ogroman potencijal te je za 25 minuta ubacio 16 poena (6/6 za dva, 1/1 za tri, 1/2 slobodna) i uhvatio četiri skoka, Jan Špan upisao je 14 poena i devet asistencija, Mirza Begić deset poena i pet skokova, a Roko Badžim za 30 minuta sedam poena (0/1 za dva, 2/4 za tri, 1/2 slobodna) uz šest skokova.

Kod Mornara Nemanja Vranješ ubacio je 17 poena uz osam skokova, Antabia Waller 16 poena uz pet asistencija, a Uroš Luković 14 poena uz 11 skokova.