Premiership, 21. kolo, 01.01.2019, 16:00 h
Fulham

Arsenal visokom pobjedom protiv Fulhama zaboravio na potop protiv Liverpoola

Jan Šneler • utorak, 01.01.2019.

Nakon što su teško poraženi u prošlom kolu od Liverpoola, nogometaši Arsenala su na najbolji način ušli u novu godinu. Protiv fenjeraša Fulhama Topnici nisu imali prevelikih problema...

Arsenal je na pravi način započeo 2019. godinu. U susretu 21. kola protiv gradskog rivala Fulhama Topnici su dominantnom igrom stigli do lagodne pobjede 4:1. Nova tri boda iznimno su važna za Unai Emeryja koji želi napasti vodeću četvorku.

Od početka susreta Arsenal je djelovao kao bolja momčad, a u 25. minuti dolazi do prvog vodstva. Strijelac je bio Granit Xhaka koji je doveo svoju momčad u vodstvo. Iako je Fulham imao nekoliko prilika, a posebno je opasan bio Aleksandar Mitrović, treba reći da su jako puno promašivali domaći napadači. S obzirom na to koliki broj prilika su imali, nevjerojatno je da domaći nisu vodili s više pogodaka razlike.

Ipak, sve ono što su napromašivali u prvom dijelu nije im se osvetilo, već im se naplatilo u nastavku. U 55. minuti, Alexander Lacazette zabija za 2:0, a par minuta kasnije ima priliku potpuno potopiti goste, no vratar Fulhama Sergio Rico po zna koji put spašava goste.

U 69. minuti, domaći su na tren zaspali u obrani te je Aboubakar Kamara zabio za smanjenje rezultata.

Ostalo je još dvadesetak minuta, puno previše da bi se igra zatvarala te je Emery bio svjestan da mora doći do još jednog pogotka. Srećom po domaće u 79. minuti Aaron Ramsey je lijepo pogodio za 3:1, da bi par minuta kasnije Pierre-Emerick Aubameyang uz malo sreće postavio konačnih 4:1.