Repešina Budućnost pružila solidan otpor u Milanu, Real i Himki uvjerljivi

Jan Šneler • četvrtak, 03.01.2019.

Odigrane su prvi susreti 16. kola košarkaške Eurolige, a prilično uvjerljivo je slavio Himki na gostovanju kod Gran Canarije...

Euroligaška košarka vratila se u novoj 2019. godini i prvi susreti 16. kola pružili su prilično očekivane rezultate. Ipak, veliko iznenađenje priredio je Himki koji je potopio na gostovanju Gran Canariju.

Krenulo je očekivano za domaći sastav koji je poveo u prvoj četvrtini, no potop domaćih se dogodio u naredne dvije dionice susreta u kojima su uspjeli postići tek 20 poena. Pogotovo je slabo Gran Canaria odigrala drugu četvrtinu u kojoj je zabila samo šest koševa. Jasno, Himki je to iskoristio, u drugoj i trećoj četvrtini postigao 50 koševa, odnosno 30 više od domaćeg sastava i mirno priveo susret kraju sa 99:70.

Najbolji je kod gostiju bio Dee Bost s 20 koševa i četiri skoka, dok je za domaći sastav Marcus Eriksson postigao 14 poena.

Budućnost koju vodi Jasmin Repeša nije se osramotila na gostovanju u Milanu. Iako su poraženi sa 111:94, gosti iz Podgorice dobro su se borili. Na njihovu žalost, katastrofalna prva četvrtina koju su izgubili s 14 razlike stajala ih je boljeg rezultata. U nastavku susreta pokušala se Budućnost primaknuti domaćem sastavu, ali prednost je bila prevelika da bi ju Armani Milano propustio.

Vladimir Micov bio je sjajan s 20 poena i pet asistencija, dok je Arturas Gudaitis ostvario double-double učinak s 14 poena i 12 skokova. Kod gostiju su najbolja bila dvojica pojačanja. Goga Bitadze zabio je 23 poena uz osam skokova, dok je Norris Cole ostvario učinak od 17 koševa i sedam asistencija.

Iako je Real Madrid bio veliki favorit te je na kraju i slavio (91:79), Maccabi se nije nimalo osramotio. Na odmor su gosti otišli s egalom (43:43) te su u nastavku susreta držali priključak za aktualnim prvacima Europe. Ipak, kvaliteta Reala došla je do izražaja te se domaća momčad nije upustila u neizvjesnu završnicu i vrlo mirno privela susret kraju.

Dobru utakmicu odradio je Gustavo Ayon s 18 koševa i devet skokova, dok je za goste Michael Roll ostvario učinak od 23 poena, pet asistencija i četiri skoka.