Real bez Modrića uvjerljiv, Kaliniću asistencija u remiju Atletico Madrida

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Odigrane su današnje prve utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja, a izdvojiti trebamo asistenciju Nikole Kalinića za jedini pogodak Atletico Madrida...

Niti u susretima osmine finala Kupa kralja uzbuđenja nije nedostajalo. Od toga da se Villarreal u zadnjim minutama spasio težeg poraza pa sve do toga da je Getafe u posljednjim sekundama došao do pobjede, današnji dan pružio je sjajne nogometne dvoboje.

Real Madrid je konačno uspio nešto lakše doći do pobjede, makar i protiv slabijeg protivnika. U prvom susretu koji će biti presudan u osmini finala Kupa kralja, Real je rutinski slavio s 3:0 protiv Leganesa. Krajem prvog dijela,Sergio Ramos pogodio je iz kaznenog udarca.

Bolje su igrali domaći, imali inicijativu, ali do potvrde pobjede došli su tek u drugom dijelu nastavka. U 68. minuti Lucas je povećao na 2:0, dok je desetak minuta kasnije Vinicius Junior postavio konačan rezultat. Luka Modrić odmarao se te je cijeli susret proveo s klupe za pričuve.

Atletico Madrid nije se baš proslavio na gostovanju kod Girone. Već nakon devet minuta gosti su došli do vodstva pogotkom Antoinea Griezmanna kojemu je asistirao Nikola Kalinić. Ipak, rani pogodak nije im dao zamah te su domaći došli do izjednačenja u 34. minuti pogotkom Anthonyja Lozana. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a Atletico će odluku o prolazu tražiti na svom stadionu.

Uzbuđenja nije nedostajalo u susretu Villarreala i Espanyola koji je imao sjajnu završnicu. Gosti su imali sve u svojim rukama, u 71. minuti vodili su s 2:0. Prvi pogodak postigao je Sergi Darder u 15. minuti, dok je upravo u 71. minuti Alejandro Lopez potvrdio vodstvo. Činilo se da će Espanyol doći do važne pobjede na gostovanju, no u posljednjih pet minuta Karl Toko Ekambi i Carlos Bacca upisali su se u strijelce i zaključili susret rezultatom 2:2.

Dodajmo još kako je Getafe na svom travnjaku svladao Valladolid rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Angela iz sudačke nadoknade.