Bogdanović predvodio Kingse do pobjede, Griffin dominantan protiv bivše momčadi

Petar Jenjić • nedjelja, 13.01.2019.

Noćas je na NBA parketima odigrano još nekoliko utakmica, a posebno se izdvaja odlična predstava Blakea Griffina u pobjedu Detroita protiv Los Angeles Clippersa. Po drugi puta ove sezone Orlando je porazio Boston, dok su Sacramento Kingsi na krilima Bogdana Bogdanovića svladali Charlotte Hornetse...

Prvi puta od odlaska u Detroit Pistonse Blake Griffin vratio se u Staples Center odigrati utakmicu protiv nekadašnje momčadi - Los Angeles Clippersa protiv kojih je noćas pokazao svu raskoš svoje kvalitete. Bio je apsolutno prvo ime svoje ekipe u pobjedi 109:104.

Osim na samom početku utakmice, Pistonsi se nijednom nisu našli u zaostatku, a na poluvremenu su, uz 26 poena Griffina, imali 11 koševa viška (65:54). Iako je domaćin serijom 17:7 u posljednjoj četvrtini stigao do izjednačenja (97:97), Pistonsi serijom 10:2 rješavaju pitanje pobjednika.

Griffin je susret zaključio s 44 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je Andre Drummond dodao 20 koševa i 21 skok. Danilo Gallinari s 23 koša i šest skokova te Lou Williams s 22 poena bili su najbolji kod Clippersa.

Drugi puta ove sezone Boston Celticsi izgubili su od Orlando Magica koji je noćas slavio sa 105:103. Iako je nešto manje od dvije minute prije kraja imao devet koševa prednosti (102:93), Orlando je to sve gotovo ispustio. Tako je Kyrie Irving smanjio na 104:103 deset sekundi prije kraja, da bi na drugoj strani polovičan s linije slobodnih bacanja bio Nikola Vučević. Šut za produžetak uzeo je Jayson Tatum, međutim, nije bio precizan.

Aaron Gordon s 28 poena i 12 skokova predvodio je Orlando do pobjede, Terrence Ross dodao je 25 koševa, a Evan Fournier 18 poena i pet asistencija.

Najbolji je u redovima Bostona bio Kyrie Irving s 25 koševa, pet skokova i šest asistencija, Marcus Morris dodao je 17 poena i osam skokova.

Nakon poraza u dvostrukom produžetku, Oklahoma City Thunder noćas je stigla do pobjede protiv San Antonio Spursa. Pred domaćim navijačima slavila je rezultatom 122:112, a posebno dobru utakmicu odigrali su igrači s klupe koji su, predvođeni Dennisom Schröderom ubacili ukupno 48 koševa.

Spursi su vodili s devet razlike na poluvremenu (60:51), ali Oklahoma uzvraća u nastavku. Treću je četvrtinu dobila s 35:20 te uoči posljednje dionice vodila s 86:80. Iako su Spursi još neko vrijeme držali rezultatski priključak, pobjednik nije dolazio u pitanje.

Russell Westbrook s 24 poena, deset skokova i sedam asistencija bio je najbolji kod Oklahome, Dennis Schröder dodao je 19 koševa, šest asistencija i četiri ukradene lopte. Marco Belinelli s 24 poena predvodio je Spurse.

Na pozitivan omjer (22-21) vratili su se Sacramento Kingsi koji su noćas bili bolji od Charlotte Hornetsa rezultatom 104:97. Tijesno prvo poluvrijeme nije donijelo preveliko odvajanje ijedne ekipe, a na odmor su s dva koša viška ipak otišli Kingsi (59:57).

Na startu posljednje četvrtine Sacramento je napravio seriju od 10:0 za najvećih 12 koševa viška (92:80). Na krilima Kembe Walkera Hornetsi se vraćaju na tri koša zaostatka (92:89), međutim, više od toga nije išlo. Buddy Hield u završnici je ubacio osam poena, a Sacramento je obranio svoju prednost.

Bogdan Bogdanović predvodio je Kingse s 22 poena i šest skokova, dok su po 21 poen dodali Buddy Hield i De'Aaron Fox (sedam skokova). Kemba Walker s 31 poenom predvodio je Hornetse.

NBA:
LA Clippers - Detroit Pistons 104:109
Miami Heat - Memphis Grizzlies 112:108 (Justise Winslov 26p, 7sk / JaMychal Green 24p, 11sk)
Orlando Magic - Boston Celtics 105:103
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 122:112
Sacramento Kings - Charlotte Hornets 104:97
Utah Jazz - Chicago Bulls 110:102 (Donovan Mitchell 34p, 6sk, 6as / Zach LaVine 21p)