Deset golova u Kutini, Square odnio pobjedu iz Vrgorca

Petar Jenjić • subota, 19.01.2019.

Jučer je krenulo i 12. kolo 1. HMNL u kojem smo vidjeli nekoliko vrlo zanimljivih utakmica. Posebno treba izdvojiti pobjedu Squaera na gostovanju u Vrgorcu te deset golova na utakmici u Kutini gdje je Jesenje slavilo protiv Osijek Kelmea...

Desetu pobjedu sezone upisalo je Novo Vrijeme Apfel koje tako i dalje čvrsto drži prvu poziciju. Danas su u utakmici na Baldekinu s 5:2 bili bolji od Crnice te joj nanijeli drugi poraz sezone.

Pogotkom Dudua Makarani su poveli u četvrtoj minuti, no odmah u sljedećem napadu domaćin izjednačuje preko Šamije. Međutim, uslijedila su četiri pogotka gostiju, pogađali su Babić, Lucas i dva puta Kazazić. Konačnih 5:2 postavio je Vukičević.

Četvrti je poraz sezone pretrpio Universitas koji je na Gripama izgubio od Uspinjače. Gosti su stigli do pobjede sa 3:0, a nakon prvog poluvremena imali su dva gola prednosti. Strijelci su bili Mataja i Jamičić, da bi svojim drugim golom Jamičić postavio konačan rezultat.

Futsal Dinamo slavio je u gostima kod Broda 035 rezultatom 3:2, a svih je pet golova palo u prvom poluvremenu. Vodila je zagrebačka momčad s 2:0 i 3:1, a u drugom poluvremenu vratar Maloševac obranio je pobjedu gostiju.

Već nakon tri minute igre Dinamo je imao dva pogotka prednosti golovima Dekanića i Penave. Domaćin je smanjio preko Čavara, da bi dva gola viška gostiju vratio Čekol. Konačan rezultat postavio je, pogodio je Bundavica.

Pravu golijadu vidjeli smo u Kutini gdje je kao pobjednik izašlo domaće Jesenje koje je slavilo protiv Osijek Kelmea sa 6:4.

Domaćin je poveo golom Cvilka u četvrtoj minuti, da bi u 14. minuti rezultat izjednačio Mijić. Međutim, do 24. minute Jesenje je čak četiri puta zatreslo protivničku mrežu. Dva je puta pogodio Hanžić, jednom Švaljek, da bi autogol postigao Živković. Golovima Nospaka, Pandurevića i Horvata Osijek je uspio doći na minimalnog zaostatka, no pobjedu domaćina potvrdio je Rumbak.

Dubrovački Square uspješan je bio na gostovanju u Vrgorcu kod istoimenog domaćina, a u konačnici je stigao do pobjede rezultatom 5:3.

Pele je doveo goste u vodstvo u sedmoj minuti, da bi deset minuta kasnije Vrgorac izjednačio preko Martinca. Do kraja poluvremena Square je ponovno poveo, drugi gol postigao je Pele. Na 3:1 povisio je Perić, da bi u 33. minuti, golovima Martinca i Jurjevića domaćin stigao do izjednačenja. Međutim, nije uspio doći do preokreta, Daničić i Rezo zabili su za pobjedu gostiju.