Mladost protiv Szolnokija traži put za Final Eight, Žapci moraju biti efikasniji

Jan Šneler • utorak, 05.02.2019.

Na rasporedu je osmo kolo vaterpolske Lige prvaka, a u goste Mladosti dolazi Szolnoki. Put do Final Eighta je težak, no ako to Mladost želi ostvariti, danas mora slaviti...

U osmom kolu LEN Lige prvaka, zagrebačka Mladost dočekuje mađarski Szolnoki. Žapci su u dobroj poziciji, odlučuju sami o sebi, ali jasno za ulazak na završni turnir moraju pobijediti teške protivnike.

Szolnoki po rosteru i kvaliteti igrača nije nimalo za podcijeniti. To je momčad koja ima Viktora Nagyja, Andriju Prlainovića, Gabora Kisa, Gerga Zalankija i druge prekaljene internacionalce. Trenutno imaju bod više od Mladosti i nalaze se na četvrtom mjestu, dok treći Olympiakos ima tri bodova više od Žabaca. Upravo to treće mjesto vodi na završni turnir i zato Mladost očekuje teška borba do kraja.

U prvom ogledu Mađari su slavili s 11:8, prvenstveno zbog odličnog ulaza u utakmicu. Szolnoki je nakon tri minute igre u drugoj četvrtini imao vodstvo 6:1. Na taj način, Mladost ne smije igrati danas. Također, Žapci su prilično loše koristili igrača više. Svega tri pogotka iz 10 pokušaja, premalo i za slabije momčadi od Szolnokija.

Ipak čak i s tako slabijom igrom, Mladost je u trećoj četvrtini došla do 7:6, tako da se vidjelo kako se protiv Szolnokija može igrati. Pobjeda je imperativ jer Mladost ne smije dozvoliti da Szolnoki ode na četiri boda prednosti. U tome se slaže i trener Zoran Bajić.

"Potrudit ćemo se na toj utakmici igrati na pobjedu budući da igramo kod kuće. Cilj nam je primiti što manje golova u pozicijskoj obrani 6 na 6, te odigrati srčano i agresivno, ali pametno. To nam omogućava da lovimo Final Eight, da ozbiljno uhvatimo priključak te da u idućim utakmicama ostvarujemo kvalitetne rezultate", rekao je Bajić za službene stranice kluba.

Susret počinje u 20.30 sati, a iz kluba se nadaju kako će gledatelji u velikom broju pohoditi bazen na Savi i dati Žapcima potrebni impuls za nastavak borbe za Final Eight.