Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 08.02.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • petak, 08.02.2019.

U prvoj utakmici 20. kola HT Prve lige do pobjede je stigao Osijek koji je pogotkom Mirka Marića na gostovanju svladao Rudeš...

Filip Soldo
85'
Zoran Zekić

Nakon poraza od Hajduka nogometaši Osijeka vratili su se na pobjedničke staze. Gostovanje kod Rudeša bilo je idealna prilika za to, a momčad Zorana Zekića to je uspjela iskoristiti te doći do nova tri boda, iako nije bilo tako jednostavno.

Osječani su minimalno slavili, no i domaćin je imao svojih prilika, a posebno treba izdvojiti kazneni udarac s kraja prvog poluvremena. Međutim, gostujuća momčad nije se našla u zaostatku, na početku drugog poluvremena postigla je pogodak te tako stigla do 11. pobjede sezone.

Kao što se i moglo očekivati, Osječani su bili konkretniji prema suparničkom golu i više su pokušavali. Nekoliko solidnih pokušaja imali su gosti, a najbolji je stigao u 26. minuti kada je Petar Bočkaj pucao iz daljine, no domaći vratar odbio je njegov pokušaj. Nekoliko minuta kasnije, pucao je i Marijan Ćavar, ali ishod je bio isti.

Najbolju priliku za pogodak Rudeš je dobio u 40. minuti nakon što je Marko Malenica srušio Sinišu Rožmana u kaznenom prostoru, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Međutim, vratar Osijeka dobro je reagirao i obranio je penal Nikoli Krajinoviću.

Nakon samo tri minute igre u drugom poluvremenu Osijek je stigao do vodećeg pogotka. Slabo je reagirao Renato Pantalon koji je promašio loptu na svojoj polovici što je iskoristio Mirko Marić koji istrčava kontru i poentira.

Mile Škorić imao je solidnu priliku nakon sat vremena igre, no udarac glavom otišao je iznad grede. Naredni period igre gosti su više pokušavali, no odličnu je priliku imao Rudeš u 72. minuti, međutim, upropastio je Ivan Božić.

Još nekoliko solidnih šansi imao je Osijek, u dva je navrata pokušavao Boban, zatim je u prilici bio i Dmitro Lopta, no Ivan Banić bio je vrlo raspoložen na vratima Rudeša.