Mega izvukla pobjedu protiv Krke, vrlo dobri nastupi Hrvata

Petar Jenjić • petak, 08.02.2019.

Košarkaši Mege Bemax svladali su Krku s 80:72 te tako produžili šanse za plasman među četiri najbolje momčadi. U dresu slovenske momčadi sva trojica Hrvata ubilježila su dvoznamenkast broj koševa...

Mega Bemax produžila je svoje šanse za hvatanje četvrte pozicije na kraju regularnog dijela sezone. Srpska momčad danas je na domaćem terenu svladala Krku rezultatom 80:72 čime je, barem privremeno, stigla na dvije pobjede iza Partizana.

Jako dobro prvo poluvrijeme odigrao je Luka Ašćerić u dresu Mege koji je u prvih 20 minuta ubacio 16 koševa. Na poluvremenu je domaćin imao 15 koševa viška, bilo je 48:33, međutim, Krka se nije predavala.

Gostujuća momčad stigla je na četiri koša minusa u posljednjoj četvrtini (72:68), imala i velikih osam napada da priđu još bliže, međutim, nije uspjela nijednom poentirati što je domaćin iskoristio kako bi izvukao pobjedu.

Luka Ašćerić bio je vrlo blizu triple-double učinka, susret je zaključio s 24 poena, devet skokova i devet asistencija. Priključio mu se Nikola Mišković s 12 koševa.

Dalibor Đapa sa 17 koševa i pet skokova predvodio je Krku, Jure Lalić dodao je 11 poena, jedan skok i tri asistencije, Dominik Mavra deset koševa, tri skoka i devet asistencija, a Dino Cinac deset poena, šest skokova i jednu asistenciju.